04:04 24. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1091
  • RUB68.6301
Rahandus ja äri
lühendatud link
1631

Balti riikide VKE-d peavad jätkusuutlikku ettevõtlust oluliseks

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Eesti, Läti ja Leedu väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (VKE-d) peavad ettevõtluses tähtsaks jätkusuutlikkust ning endiselt hinnatakse kõige kõrgemalt vastutustundlikku äritegevust, selgus SEB poolt korraldatud uuringust „Baltimaade ettevõtlusbaromeeter 2017" (Baltic Business Outlook).

„Uuringu tulemused näitavad, et ettevõtted mõistavad, milliseid eeliseid vastutustundlik äritegevus endaga kaasa toob. Jätkusuutlik ettevõtlus tõstab klientide ja partnerite silmis mainet ning on konkurentsieeliseks ka majandustegevust arvesse võttes," ütles SEB Panga juhatuse liige, jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Ainar Leppänen, teatas SEB pressiteenistus.

Küsitluses osalenud ettevõtted peavad teist aastat järjest kõige tähtsamaks ettevõtte tegevust, mis hõlmab vastutustundlikku müüki ja nõustamist, läbipaistvat finantsaruandlust, tugevat brändi ja mainet ning madalamaid riske tarneahelas. Skaalal ühest viieni hindavad seda kõige kõrgemalt Leedu VKE-d (4,45 punkti), kellele järgnevad Eesti ja Läti ettevõtted (vastavalt 4,3 ja 4,2 punkti).

Peaaegu sama oluline Balti riikide VKE-de jaoks panustamine töötajatesse ja ühiskonda. See kajastub lojaalsuses, suuremas töötajate kaasamises, väiksemas tööjõu voolavuses, suuremas tööviljakuses ja kogukonda panustamises. Ka seda põhimõtet hindavad kõige kõrgemalt leedulased (4,1 punkti), kellele järgnevad eestlased ja lätlased (3,9 punkti).

Uuringust selgus, et kõige vähem väärtustavad Balti VKE-d vastutustundlikku suhtumist loodusressurssidesse, mis väljendub ressursside tõhusas kasutamises ja keskkonnasäästlikus tootmises — kogu regioonis jääb hinnang siin 3,6 ja 3,7 punkti vahele.

Tagid:
ettevõte, SEB, Leedu, Läti, Eesti, Balti riigid

Peamised teemad