05:34 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Rahandus ja äri
lühendatud link
2341

Peaminister Jüri Ratas külastas pühapäeval koos maaeluminister Tarmo Tamme ja rahandusminister Sven Sesteriga Tori hobusekasvandust

TALLINN, 13. märts — Sputnik. Maaeluminister Tarmo Tamme kutsel külastasid peaminister Jüri Ratas ja rahandusminister Sven Sester pühapäeval Tori hobusekasvandust, kus kohtusid Tori valla juhtide ja hobumajandussektori esindajatega, et arutada Torisse kavandatava hobumajanduse keskuse tulevikuperspektiive.

Ministrid tutvusid olukorraga Tori hobusekasvanduses, teatas maaeluministeerium. Tarmo Tamme sõnul olid kõik kohtumisel osalenud ühel meelel, et ajalooline Tori hobusekasvandus tuleb säilitada ja välja arendada.

„Hobumajanduse keskuse rajamine Torisse annaks olulise arengutõuke nii hobumajandussektorile kui piirkonnale laiemalt," ütles maaeluminister Tarmo Tamm.

„Toril on Eesti põllumajanduse edendamisega tegeletud ligikaudu kaks sajandit ning meil tuleb otsustada, kuidas hobumajanduse keskusega edasi minna. Tutvusime kohapealse olukorraga, sest valitsuse jaoks on oluline elavdada Eesti hobumajandust ning aidata kaasa selle ekspordi kasvule. Samamoodi on tähtis Tori kultuuripärandi säilitamine ja kohaliku piirkonna turismipotentsiaali tõstmine. Tori 160-aastase ajalooga hobusekasvatuse taastamine on sümboolse väärtusega nagu oli Tori kiriku korda tegemine," lausus peaminister Ratas, edastas valitsuse pressiteenistus.

„Riigi eesmärk on maksumaksja raha võimalikult efektiivne kasutamine ning sekkuma peab vaid siis, kui tegemist on turutõrkega. Seetõttu on enne suurte otsuste langetamist vaja läbi arutada kõik võimalikud lahendusvariandid. Tori hobukasvatuse taastamise puhul tuleb samuti kaaluda nii erasektori suuremat kaasamist kui ka kohalikule omavalitsusele juhtrolli andmist. Tänane kohtumine oli vajalik, et ühise laua taga kõiki erinevaid võimalusi kaaluda ning nende põhjal arutelu jätkata," selgitas Sven Sester.

„Tori hobukasvatuse renoveerimine on valitsusele tõsine väljakutse. Peame ühiselt leidma võimaluse, kuidas 160 aastat tegutsenud kasvatust elus hoida ja taastada. Mul on väga hea meel, et peaminister ja rahandusminister leidsid aega ja tahet, et tulla pühapäeval Torile kohale reaalse olukorraga tutvuma," lisas maaeluminister.

Maaeluministeerium on teinud valitsusele ettepaneku moodustada koostöös hobumajandussektori ja kohaliku omavalitusega Sihtasutus Tori hobumajanduse keskus, et kujundada riigile kuuluvast hobusekasvandusest rahvusvaheliselt tunnustatud hobumajanduse keskus.

Toris asuva ajaloolise hobumajanduse kompleksi juurde kuulub üle 900 hektari põllu- ja metsamaad ning 28 hobust.

2016. aasta lõpus lõpetatud rendilepingute järgselt on Tori hobusekasvandust majandanud Eesti Põllumajandusmuuseum.

Tagid:
hobumajandus, minister, Ratas, Tarmo Tamm, Sven Sester, Tori

Peamised teemad