15:14 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Rahandus ja äri
lühendatud link
6651

Riigikogu saadikud kavatsevad ulatada käe Eesti transiidi- ja logistikasektorile ning loodavad Vene Riigiduuma kolleegide kaasabile

ТАLLINN, 16. märts — Sputnik. Nagu portaalile Sputnik Eesti teatavaks on saanud, plaanivad ärimehed ja Riigikogu saadikud lähimal ajal kohtuda kolleegidega Venemaalt, et arutada transiidialase koostöö laiendamise võimalusi.

Eesti transiidi- ja logistikasektorit esindab Sputnik Eesti andmetel üks Sillamäe sadama kaasomanikke Tiit Vähi, kes kohtub Venemaa raudteede juhtkonnaga.

Poliitilist ladvikut esindavad Riigikogu Aivar Koka juhitava majanduskomisjoni liikmed, kes loodavad kohtuda majandus- ja transpordiküsimustega tegelevate Vene Föderatsiooni Riigiduuma saadikutega.

Üheks läbirääkimistest osavõtjaks, juhul kui need teoks saavad, on Riigikogu transiidi ja logistika toetusrühma esimees Deniss Boroditš, kes portaalile Sputnik Eesti kõnealust infot kinnitas.

„Jah, see vastab tõele. Mingeid eesmärke ja ülesandeid oleks raske kohe püstitada. Aga kokku saada, teineteisele silma vaadata, arutada, kus me parajasti asume, milliseid võimalusi meil on — see on see, mida me praegu mõtleme ära teha," ütles ta.

Tema sõnul langetati otsus ettevõtluse toetamiseks kohta pärast transiidi- ja logistikaküsimuste arutamist kohtumisel Ida-Virumaa ettevõtjatega 2017. aasta 10. — 11. märtsil.

Saadiku sõnade kohaselt toetavad poliitikud äritegevust kahes suunas.

„Me otsustasime osaleda TransRossijal — piirkonna suurimal transiidiväljapanekul, mis toimub Moskvas 17. — 20. aprillini. TransRossija Eesti stendil esitletakse umbes 12 ettevõtet. Teiseks aspektiks, kui õnnestub, on kohtuda oma kolleegidega poliitika valdkonnast," lausus Boroditš.

Boroditš märkis, et tegemist on esimeste sammudega pärast pikaajalist pausi Riigikogu ja Riigiduuma majanduskomisjonide koostöös, seetõttu ei oleks õige kohe kaugeleulatuvaid plaane rajada.

„Igas äris, sealhulgas transiidiäris on alati nii tõuse kui langusi. Mulle näib, et olukorras, mis tänaseks on välja kujunenud, on, mille üle mõelda. Et praegu transiidisektoris tekkinud langus asendada stabiliseerumise ja tõusuga, on tarvis suhelda, kohtuda, mõtelda, analüüsida. See on see, millega me asume tegelema, ja kaasates sellesse ka kohtumise oma vene kolleegidega," märkis Boroditš.

Deniss Boroditš ütles Sputnik Eestile sedagi, et transiidi taastamise programmi raames plaanitakse töötada paralleelselt ka Kasahstani ja Aserbaidžaaniga. Kasahstani poliitikud sõidavad koos ettevõtjatega rahvusvahelisele majandusnäitusele juunikuus. Bakuus aga alustab tööd valitsustevaheline komisjon, mille üheks olulisemaks päevakorrapunktiks saab Kaspia-Baltikumi transpordikoridori arendamine, mis võimaldaks ligipääsu Skandinaaviamaadele.

Tagid:
logistika, majandus, transiit, raudtee, Riigiduuma, Riigikogu, Tiit Vähi, Vähi, Deniss Boroditš, Aivar Kokk

Peamised teemad