20:07 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Rahandus ja äri
lühendatud link
3101

Riik toetab ühe miljoni euroga ettevõtete liitumist elektri-, vee- ja kanalisatsiooni ning sidevõrguga

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo kinnitas ettevõtjate võrkudega liitumise programmi tingimused, mille tulemusel toetab riik ühe miljoni euroga liitumist ettevõtete elektri-, vee- ja kanalisatsiooni ning sidevõrguga, vahendas Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Selleks, et ettevõtted oleksid konkurentsivōimelisemad eksporditurgudel, on vaja tōsta tootlikkust. Tootlikkust aitab suurendada tööstuse digitaliseerimine ja automatiseerimine. Valitsusel on plaanis mitmeid tegevusi, et meie ettevōtteid selles osas toetada. Vōrkudega liitumise programm aitab leevendada tootlikkuse tõstmisele suunatud investeeringute maksumust eeskätt väikestele- ja keskmistele ettevõtetele," ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Palo sõnul saab programmist toetust taotleda üle Eesti, välja arvatud Tallinnas ja ümbritsevates valdades ning Tartu linnas asuvad ettevõtjad. „Tahame, et ettevōtlus areneks ja töökohti loodaks juurde ka väljaspool suurlinnu, seetõttu on toetus suunatud eelkõige Tallinnast ja Tartust väljaspoole."

Rahvusvahelise Valuutafondi hoone Washingtonis
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Taotlusvooru avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus selle aasta mais. Toetuse minimaalne omafinantseering on 40 protsenti toetatavatest kuludest ning toetuse summa vahemikus 5000 kuni 100 000 eurot. Üks ettevõtja saab toetust taotleda ka kombineerituna erinevate võrkudega liitumiseks, tingimusel, et toetuse kogusumma ei ületa 100 000 eurot ega 60 protsenti projektide kogumaksumusest. Toetuse tulemusel kasvab ettevõtte võime luua kõrgemat lisandväärtust ning minimeeritakse tootlikkuse kasvule suunatud investeeringutega kaasnevaid riske.

2016. aastal viidi läbi pilootprogramm elektrivõrkudega liitumise toetamiseks neljas Eesti maakonnas: Ida-Virumaal ning Põlva-, Valga- ja Võrumaal. Pilootprogrammi raames laekus seitse toetustaotlust, millest rahuldati viis kogusummas 112 000 eurot. Toetust said OÜ ALCANTRA (Põlvamaa), OÜ Pargi puukoda (Võrumaa), Arke Lihatööstus AS (Põlvamaa), Estopuit OÜ (Põlvamaa) ja OÜ Well Tehnoloogia (Ida-Virumaa). Toetuse minimaalne summa oli 5000 ja maksimaalne summa 50 000 eurot ning omafinantseering pidi projektist moodustama vähemalt 50 protsenti.

Tagid:
sidevõrk, vesi, elekter, tootlikkus, toetus, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Urve Palo, Eesti

Peamised teemad