03:07 23. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1083
  • RUB72.7560
Ühendministeerium saab kodumaise mööbli

Ühendministeerium saab kodumaise mööbli

© Фото : Riigi Kinnisva
Rahandus ja äri
lühendatud link
28 0 0

Suur-Ameerika tänaval asuva ühendministeeriumi uue hoone sisustas mööbliga Eesti juhtiv mööblitootja Standard AS

TALLINN, 24. juuli — Sputnik. Kokku tarniti hoonesse ca 1000 töökohta, sisustati 60 koosolekuruumi ja veel mitmed ühiskasutuses olevad ruumid.

Parima sisustuslahenduse pakkuja leidmiseks korraldatud riigihanke võitis Standard, kes on mõlema ühendministeeriumi hoone torni ainus sisustaja, vahendab Pealinn.

"Standard valmistas ja tarnis ministeeriumihonnesse kokku 5000 ühikut mööblit, sealhulgas üle 1000 ühiku erinevaid koosoleku, konverentsi ja muid toole, 500 tugitooli ja diivanit, enam kui 30 akustilist kõnekabiini ja palju muud," sõnas Standard ASi kontorimööbli ärisuuna juht Martin Kull. "Tegemist on viimaste aastate ühe mahukama mööblihankega avalikus sektoris. Hankelepingute kogumaksumus oli 1 022 985 eurot."

Oma sisustuslahenduste poolest on ühendministeerium nüüd kahtlemata Eesti kõige uuenduslikum avaliku sektori büroohoone. Ühendministeeriumis kasutusele võetud ergonoomilised istu/seisa tüüpi lauad parandavad keskendumisvõimet, ennetavad seljaprobleeme ning aitavad töö tootlikkust tõsta. Nii-öelda vaiksete alade tekitamiseks on lisaks koosolekuruumidele hoones kasutusele võetud heli summutavad vaheseinad ja eraldi kabiinid telefonikõnede pidamiseks.

Seni eraldi hoonetes asunud ministeeriumide koondamisega ühte kaasaegse töökeskkonnaga ning energiatõhusasse hoonekompleksi soovitakse hoida kokku asutuste ülalpidamiskuludelt. Kõiki üldotstarbelisi ruume, nagu konverentsisaal, arvutiklass, pressikonverentside ja nõupidamiste ruumid, hakkavad ministeeriumid jagama. Ministeeriumide ühishoones on büroopinda kokku 16 000 ruutmeetrit.

Standard AS on Eesti kapitalil põhinev ja Baltimaade üks juhtivaid büroode ning hotellide sisustuslahenduste pakkujaid. Standardi müügist üle 70% läheb ekspordiks Eestist väljapoole Baltimaadesse, Skandinaaviasse, Lääne-Euroopasse kui ka kaugemale. Standardis töötab 214 inimest.

Tagid:
sisustus, büroohoone, mööbel, Standard, ühendministeerium

Peamised teemad