04:26 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Rahandus ja äri
lühendatud link
9320

Valitsusel tuleks ära unustada meetmed, mis hinnatõusule veelgi hoogu annaksid, ütles Eesti konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing, kommenteerides tarbijahinnaindeksi tõusu

TALLINN, 7. september — Sputnik. Tarbijahinnaindeks muutus augustis võrreldes eelmise aasta augustiga 3,9 protsenti ning kõige enam tõusis toidu, alkohoolsete jookide, tubaka ja mootorikütuse hind.

Josing rääkis ERRi raadiouudistele, et viimati oli nii suur tõus aastal 2012 ja praegune hinnahüpe on tarbijaile kindlasti ebameeldiv üllatus. Paraku sööb hinnatõus ära palgatõusu.

"Kaks olulist gruppi ehk niinimetatud sundkulud — toit ja eluase — on sellel talvel ilmselt tarbija jaoks kallimad, kui nad olid aasta tagasi," nentis konjunktuuriinstituudi juht.

Alkoholihindade kohta märkis ta, et aktsiisitõuse arvestades võib prognoosida, et jätkub nii õlle kui ka teiste alkohoolsete jookide suur hinnatõus.

"Valitsusele soovitaks, et meetmed, mis võiksid hinnatõusule veel hoogu anda, näiteks jogurti hinnatõus suhkrumaksu kaudu — võiks küll praegu ära unustada," märkis Josing.

Tagid:
eluase, kütus, toit, hinnad, Eesti Konjunktuuriinstituut, Marje Josing

Peamised teemad