10:32 21. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1421
 • RUB75.0039
Eesti Pank

Septembri maksebilansis andsid tooni finantskonto tehingud

© Sputnik / Вадим Анцупов
Rahandus ja äri
lühendatud link
1020

Eesti maksebilansi jooksevkonto oli 2017. aasta septembris 76 miljoni euroga plussis

TALLINN, 13. november — Sputnik. Kaupade ja teenuste konto ülejääk oli 116 miljonit eurot, mis on 14 miljoni euro võrra väiksem kui aasta tagasi. Kaupadeeksport kahanes 1% ja import kasvas 2%, mistõttu kaupade konto puudujääk suurenes aasta võrdluses 32 miljoni euro võrra ja oli 53 miljonit eurot, teatab Eesti Pank.

Euroraha vähenemine lööb valusaimalt haridus- ja sotsiaalvaldkonda>>

Teenuste konto ülejääk ulatus 169 miljoni euroni, suurenedes aastaga 18 miljoni euro võrra. Teenuste eksport kasvas 7% ja import 5%. Investeerimistulude ja jooksevülekannete ehk esmase ja teisese tulu netoväljavool kokku suurenes 4 miljoni euro võrra ja oli 40 miljonit eurot.

Jooksev- ja kapitalikonto kokku olid 76 miljoni euro suuruses ülejäägis. See tähendab, et Eesti majandus oli muu maailma suhtes endiselt netolaenuandja ehk riigi majandussektorid paigutasid välismaale rohkem finantsvarasid, kui sealt kaasasid.

Fitch tõstis Eesti riigireitingu väljavaate positiivseks>>

Maksebilansi finantskontot mõjutasid enim krediidiasutuste struktuurimuudatused, mille tulemusel vähenesid krediidiasutuste finantskonto netokohustused välismaailma vastu 440 miljoni euro võrra. Samal ajal asendusid ettevõtete senised laenukohustused residentidest krediidiasutuste vastu kohustustega välismaa krediidiasutuste vastu.

Tagid:
maksebilanss, pank, Eesti Pank, Eesti

Peamised teemad

 • Roomikdroon TheMIS

  Esmaspäeval, 19. novembril Brüsselis toimunud EL riikide välis- ja kaitseministrite kohtumisel kirjutas Eesti alla kolmele sõjalisele programmile, laiendades sellega osalemist NATO-st sõltumatus Euroopa kaitsealgatuses.

  12
 • Austraalia peaminister Scott Morrison

  Austraalia konservatiivne valitsus teatas, et ei kavatse sarnaselt USA-le ja mitmele Euroopa riigile ÜRO ränderaamistikuga ühineda.

  6
 • Saksamaa politsei

  Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

  26