23:27 18. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
Illustreeriv foto

Läti rahandusministeerium: Läti pangad on endiselt rahapesuga seotud

© Flickr / Latvijas armija
Rahandus ja äri
lühendatud link
2601

Neljapäeval kohtus Läti rahandusminister Dana Reizniece-Ozola USA rahandusministeeriumi asekantsleriga terrorismirahastamise asjus Marshall Billingsleaga, arutamaks Läti ja USA koostööd finantssektoris.

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Kuigi osapooled ei keskendunud probleemidele konkreetsetes pankades, tegid Ühendriigid lätlastele selgeks, et rikkumised Lätis on jätkuvad, vahendas Pealinn viitega BNSile.

Eesti Pank: aeg on küps arutada 1- ja 2-sendiste kasutamise vähendamise üle, illustratiivn efoto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Suur pesupäev. Korruptsioon muudab Läti paariariigiks>>

"Meile öeldakse, et [Läti] pankasid kasutatakse endiselt selleks, et edastada sanktsioonide all inimeste, ettevõtete või riikide vahendeid. Samas ei ole meie USA partnerid veel meile edastanud fakte. Kohtumise käigus tehti meile selgeks, et jätkuvalt esineb meie finantssektoris probleeme," ütles Reizniece-Ozola.

Reizniece-Ozola sõnul nõustuvad Läti ja Ameerika Ühendriigid, et Läti pangad peavad vähendama mitteresidentidele osutatavate teenuste hulka. Kohtumisel ei mainitud konkreetseid ajakavasid, kuid selleks ei ole liigselt aega.

Läti võimud kinnitasid ametlikult keskpanga juhi kinnipidamisest>>

"Me ei rääkinud ühestki konkreetsetest tähtajast, kuid ma sain aru, et riske tuleb võimalikult kiiresti vähendada. Pangad peavad mõistma, et nad peavad loobuma seda tüüpi ebakindlast äritegevusest. Nad peavad muutma oma äritegevust või lõpetama tegevuse," märkis minister.

Tagid:
pank, rahapesu, Läti, USA

Peamised teemad