17:04 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Rahandus ja äri
lühendatud link
Danske rahapesuskandaal (40)
57 0 0

Danske Bank keskendub edaspidi Baltikumis Põhjamaade klientide tütarettevõtete ja rahvusvaheliste korporatsioonide teenindamisele.

TALLINN, 26. aprill — Sputnik. Danske Bank Group teatas neljapäeval, 26. aprillil, et Baltimaade äritegevus viiakse kooskõlla grupi strateegiaga. See tähendab, et Danske Bank keskendub Baltikumis vaid Põhjamaade klientide tütarettevõtete ja rahvusvaheliste korporatsioonide teenindamisele, millel on Põhjamaades tugev esindatus.

"See otsus on strateegiliselt kooskõlas meie üldiste ambitsioonidega keskenduda Põhjamaade klientidele. Seetõttu me muudame vastavalt Baltikumi äritegevust. Nii saame luua oma klientidele enim väärtust meie kogemuste, rahvusvaheliste teenuste ja lahenduste kaudu", selgitas Danske Banki International Governance and Secretariat üksuse juht Frederik Bjørn.

Danske Bank aitas Eesti filiaalis varjata kahtlaseid kliente>>

Ta lisas: "Me ühtlustame Baltikumis oma väärtuspakkumised ja viime teenindusmudeli sarnasele riikideülesele ülesehitusele, nagu täna on näiteks Saksamaa ja Poola üksustes. Otsus tähendab, et meie ärimahud Baltikumis vähenevad, kuid muudatused toimuvad järk-järgult ja me teenindame oma kohalikke kliente veel mõnda aega ning jätkame olemasolevate kohustuste täitmist."

Praegustele kohalikele klientidele toimuvad muudatused järk-järgult

Kohalike ettevõtete ja privaatpanganduse klientide segmendist väljumine toimub järk-järgult. See tähendab, et pank ei ava kontosid uutele kohalikele klientidele.

"Jätkame klientide igapäevast teenindamist vastavalt olemasolevatele kohustustele. Laenulepingud jäävad kehtima vastavalt kokkulepitud tingimustele, hoiused ja teised teenuselepingud kehtivad edasi. Jätkame igapäevaste teenuste osutamist kuni järgmise teateni. Samas uusi teenuselepinguid pank ei sõlmi," ütles Frederik Bjørn.

Danske Bank ei avalikusta edaspidi Baltimaade majandustulemusi eraldiseisvalt. Baltikumi filiaalide finantstulemused konsolideeritakse ning need kajastuvad pangandusgrupi finantsaruandes.

Aserbaidžaan "pesi" Eestis tegutsevas pangas puhtaks miljardeid eurosid>>

Danske Bank Eesti 2017. aasta kasum oli 10,8 miljonit eurot (sama kui 2016. aastal). Laenude maht 2017. aasta lõpus oli 936 miljonit (aastane muutus +38 miljonit eurot) ning hoiuste maht 528 miljonit (aastane muutus –51 miljonit eurot).

Teema:
Danske rahapesuskandaal (40)
Tagid:
pank, Danske Bank, Baltikum

Peamised teemad