11:50 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Hiina netikaubandusehiid Alibaba

Alibaba aastakasum kerkis 47 protsenti

© Фото : Alibaba
Rahandus ja äri
lühendatud link
1201

Hiina netikaubandusehiid Alibaba teenis oma märtsis lõppenud majandusaastal 64 miljardit jüääni ehk 10,2 miljardit dollarit kasumit, mida oli 47 protsenti enam kui eelneval aastal.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Käive kasvas aastaga 58 protsenti 250,3 miljardi jüääni ehk 39,4 miljardi dollarini, teatas Alibaba, lisades, et klientide arv kasvas 98 miljoni võrra 552 miljonini. Neljandas kvartalis kasvas käive 61 protsenti 62 miljardi jüäänini, vahendas Pealinn viitega BNSile.

"Alibaba grupil oli oivaline kvartal ja majandusaasta, mida vedasid tugev kasv meie peamises kaubandusäris ning viimastel aastatel tehtud investeeringud pikemaajalisse kasvu," ütles kontserni tegevjuht Daniel Zhang.

Alibaba finantsjuhi Maggie Wu sõnul oodatakse sarnast kasvu ka käesolevalt aastalt.

Tarbijakaitseameti kontroll tuvastas puudusi pea iga e-poe müügitingimustes>>

Eesti Tarbijakaitseamet on tänavu suurema tähelepanu alla võtnud e-kaupluste müügitingimused. Seni kontrollitud 40 kaupluse põhjal saab olukorda hinnata kehvaks, sest neist 39 puhul esines rikkumisi, sõltumata veebipoe suurusest. Enim probleeme esines 14-päevase taganemisõigusega, teatas Sputnik Eesti.

VTA keskendub e-poodides toiduga kauplejate kontrollimisele>>

Tarbijakaitseamet juhib tähelepanu, et kaupleja peab oma äritegevuse ülesehitamisel lähtuma valdkonda reguleerivatest õigusaktidest. Ausa kauplemise edendamiseks on tarbijakaitseamet loonud ka juhendi e-kaubandusega tegelevatele ettevõtjatele, mis on avalikult kõigile kättesaadav ja millega on hea tutvuda ka tarbijatel.

Tagid:
netikaubandus, Alibaba, Hiina

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26