02:55 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Rahandus ja äri
lühendatud link
3010

EVR Cargo plaanib pakkuda kliendile n.ö uksest ukseni logistikaahelat, kasutades kauba pika maa läbimiseks raudteed.

TALLINN, 9. mai — Sputnik. Kolmapäeval, 9. mail majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis kogunenud riiklik transiidikomisjon arutas kaubavedude suurendamist raudteel.

"Täna näevad kaubaveo mahu suurenemist nii Eesti Raudtee kui EVR Cargo. Perspektiiv on kasvatada ka Eesti-sisest kaubavedu, mis vähendab keskkonnasaastet ja koormust maanteedel," ütles majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

Initsiatiiviga on tulnud välja EVR Cargo, kes plaanib pakkuda kliendile n.ö uksest ukseni logistikaahelat, kasutades kauba pika maa läbimiseks raudteed. Sealjuures on ahela puhul võimalik kasutada nii Muuga, Paldiski kui ka Sillamäe sadamaid.

Huvi näituse TransRossija vastu kasvab iga aastaga>>

Opositsioonierakonnad umbusaldavad Kadri Simsonit
© Sputnik / Вадим Анцупов

Lisaks oli komisjonis arutluse all Paldiski sadamate ühendamine Narva või Tartu suunaga selliselt, et kaubavood ei läbiks Tallinna südalinna, Kopli kaubajaama. Tagasiside põhjal toetavad ettevõtjad eelkõige 1520 mm raudtee ringtee ideed, mis annaks kaubale kiirema ja konkurentsivõimelisema ühendustee ning tagaks ka Tallinna elanikele puhtama elukeskkonna.

Komisjon sai ka ülevaate veoliikide vaheline paberivaba transpordi arengutest ja Tallinna Sadama aktsiate esmase emissiooni hetkeseisust.

Transiidikomisjon on majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni poolt ellu kutsutud riiklik komisjon, kuhu kuuluvad riigikogu, MKMi, rahandusministeeriumi, välisministeeriumi, maksu- ja tolliameti, tehnilise järelevalve ameti, veeteede ameti, Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni ja Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni esindajad. Ettevõtetest on komisjonis Eesti Raudtee, Tallinna Sadam, Rail Baltic Estonia, EVR Cargo, Sillamäe Sadam, Alexela Oil, VOPAK E.O.S, E.R.S ja Kühne + Nagel, Tallinna Lennujaam.

Kasum on tähtsam: EVR Cargo sai Venemaalt tellitud vagunid kätte>>

Transiidikomisjoni tööks on õigusloome-, valdkondlike strateegiate-, välissuhtluse- ja finantseerimisalaste ettepanekute tegemine, et tagada meie transpordiettevõtjate konkurentsivõime ning soodustada majanduskasvu. Komisjoni juhib majandus- ja taristuminister.

Tagid:
kaubavedu, EVR Cargo, Kadri Simson, Eesti

Peamised teemad