00:10 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Paneme Tallinna rahvusvaheliste maksukonverentside kaardile

Jegorov: Paneme Tallinna rahvusvaheliste maksukonverentside kaardile

© Sputnik / Вадим Анцупов
Rahandus ja äri
lühendatud link
20 0 0

Täna toimub Tallinnas juba teist aastat järjest rahandusministeeriumi korraldatud rahvusvaheline maksukonverents.

TALLINN, 14. september — Sputnik. Kui eelmisel aastal arutati digi- ja jagamismajanduse maksustamise küsimusi, siis sel aastal on konverentsi peateema ettevõtete tulumaksu tulevik. Arutelude peaesinejad on Oxfordi ja Florida ülikooli professorid.

"Eelmisel aastal Euroopa Liidu eesistujana maksukonverentsi korraldades ei osanud me oodata, et see kujuneb nii edukaks. Kuna huvi oli meeletult suur, siis otsustasime jätkata ning korraldame konverentsi ka sel aastal," ütles rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov. "Sellise tasemega regulaarseid maksukonverentse lähiriikides ei toimu. Loodan, et tulevikus saavad maailma jaoks olulised maksuteemalised arutelud alguse just Tallinnast."

Illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Asekantsleri sõnul keskendub tänavune konverents teemale, mida enamasti arutatakse kuluaarides.

Blackstone omandab enamusosaluse Luminoris>>

"Soovime teada, kas tänapäevases digitaliseeruvas majanduses vajab ettevõtete tulumaksusüsteem väikest kõpitsemist või on aeg hoopiski täiesti uueks süsteemiks. Mõned kasumi maksustamise rahvusvahelised põhimõtted on kehtinud juba üle saja aasta, kuid selle aja jooksul on muutunud nii rikkuse jagunemine maailmas, majandussuhted kui ka tehnoloogiad," lisas ta.

Rahvusvaheline maksukonverents kannab sel aastal pealkirja "Future of the Corporate Income Tax in the World: Is This the End of the CIT as We Know It?". Konverentsil arutatakse erinevates riikides kehtestatud äriühingu tulumaksusüsteemi jätkusuutlikkust ning uuritakse selle tulevikuperspektiive kiirelt muutuvas maailmas.

Deutsche Bank ei katkesta suhteid Venemaa valitsusega>>

Aruteludes osalevad tunnustatud ülikoolide akadeemikud, rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad OECD-st ja Euroopa Komisjonist ning erasektori maksueksperdid.

Tagid:
jagamismajandus, maksukonverents, Tallinn

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  24
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  29
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  26