13:24 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Tallinna Lennujaam

Tallinna Lennujaama reisijate arv ületas 3 miljoni piiri

© Sputnik / Ангелина Мандрыка
Rahandus ja äri
lühendatud link
4110

Tallinna Lennujaama reisijate arv kasvas 2018. aasta viimasel päeval rekordilise 3 miljoni inimeseni, mis on 13 protsenti ehk 350 000 inimese võrra enam kui 2017. aastal.

TALLINN, 1. jaanuar — Sputnik. Tuleval aastal alustab lennujaam reisiterminali laienduse planeerimist, et olla tulevikus teenindada 5-6 miljonit inimest aastas, vahendas BNS lennujaama, eadastas Pealinn.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Piret Mürk-Dubout sõnul on kasvanud nii lennujaama läbivate välisturistide arv kui eestlaste reisimine välismaale. Ta märkis, et soodne majanduskeskkond suurendab inimeste võimalusi reisida ning ka tänavused pikad pühad soodustasid reisimist.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Денис Пастухов

2018. aastal suvel ehk reisimise tipphooajal sai Tallinna Lennujaamast regulaarlendudega lennata 41 sihtpunkti. Tallinna lendab detsembri lõpu seisuga regulaarselt kokku 16 lennufirmat.

Lennujaama uus parkimismaja on avatud!>>

Lõppunud aastal lisandus Tallinna Lennujaama liinivõrku mitmeid uusi sihtkohti - aastaringselt saab nüüd lennata Maltale, Küprosele ja Edinburgh'i ja suvesihtkohtadest näiteks Constanțasse ja Ohridi. 2018. aastal alustas Tallinnast kahe liiniga lendamist Wizzair.

"Ka 2019. aastal prognoosime mitme uue sihtpunkti lisandumist. Selle nimel käib lennufirmadega pidev töö, sest lennunduses, sealhulgas ka lennujaamade hulgas on konkurents väga tihe," rääkis Mürk-Dubout.

Tallinna Lennujaama kõige suurema reisijate osakaaluga lennufirma oli eelmisel aastal Nordica.

"Nordicaga lendas pea 23 protsenti neist 3 miljonist reisijast. Täname südamest kõiki kliente, kes on meiega sel aastal reisinud. Lennud Tallinnast on ja jäävad meile kõige olulisemateks ka järgnevatel aastatel," ütles Nordica kommunikatsioonijuht Toomas Uibo.

Viimase 25 aasta jooksul on lennujaama reisijate arv tervikuna kasvanud enam kui 10 korda.

Oktoobris kasvas Tallinna lennujaama reisijate arv üle 10%>>

Aastatel 1992-1997 läbis lennujaama aastas keskmiselt 350 000 inimest ehk sama palju kui sel aastal lisandus. Tallinna Lennujaama läbis 2005. aastal miljon reisijat ja 2012. aastal 2 miljonit reisijat.

Tagid:
lennujaam, Tallinn

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlust blokiväliste riikide luureteenistustega.

  25
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  48
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  62