04:42 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Rahandus ja äri
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
12210

Ameeriklaste osapool ei rahune. Neil on väga selge ülesanne – katkestada Nord Stream 2 rajamine.

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik. Saksamaa valitsus määratles oma seisukoha Nord Stream 2 puhul märkides, et ei saa sekkuda projekti ehitusse. Kas see Berliini Washingtoni survest vabastab, selle üle pakkus Sputniku raadiosaates oletusi politoloog Andrei Suzdaltsev.

"Saksamaa valitsusel ei ole põhjust Nord Stream 2 ehitusse sekkumiseks," väitis riigi majandusminister Peter Altmaier ajalehes Handelsblatt.

"Nord Stream 2 on vale peksupoiss," lausus Altmaier. Ta lisas ühtlasi, et "torusid on juba kilomeetrite kaupa merre paigaldatud," mistõttu "föderaalvalitsus ei hakka sekkuma, selleks pole mitte mingit õiguslikku alust."

Zahharova andis hinnangu USA suursaadiku kirjadele Nord Stream 2 kohta>>

Sputniku raadiosaates avaldas politoloog (Kõrgem Majanduskool) Andrei Suzdaltsev arvamust, et isegi nende avalduste peale ei ole Washingtoni surve Berliinile lakanud.

"Ameeriklaste osapool ei rahune. Neil on väga selge ülesanne – katkestada Nord Stream 2 rajamine. See on seotud teatud jõuelemendiga, strateegilise võlaga, nagu nemad seda mõistavad, Ukraina suhtes. Ka Kiiev loodab sellele, et USA pakub talle kindlasti kaitset ja peatab ehituse, et "vaenlase" gaas edaspidigi Ukraina gaasipumplatesse saabuks. Mis on muidugi hämmastav. Teisest küljest on ameeriklastel ülesanne Venemaa Euroopa gaasiturust lahti rebida, teda kahjustada ja hõivata koht turul oma LNG-ga. Aga Euroopa ettevõtteid survestada on väga keeruline, kuna tegemist on rahvusvaheliste ettevõtetega ja neid asub kaitsma Euroopa Liit. Seetõttu jääb ainult üks survestus kanal – selleks on valitsused, ennekõike Saksamaa LV valitsus. Just Saksamaa föderaalvõimud andsid loa gaasijuhtme ehituseks. Arusaadav, et Saksamaa LV valitsus seisab omaenese majanduse arengu eest, riigi vajaduste rahuldamise eest, seetõttu on ta selle projekti elluviimise poolt," ütles Andrei Suzdaltsev.

Nord Stream 2 näeb ette naftajuhtme rajamise läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaale. USA on selle projekti vastu. Venemaa president Vladimir Putin on seoses sellega öelnud, et USA president lähtub ameeriklaste ärihuvidest LNG tarnimisel Euroopasse.

Nord Stream 2>>

Uus gaasijuhe plaanitakse rajada toimiva Nord Streami kõrvale. See kulgeb läbi Venemaa, Soome, Rootsi, Taani ja Saksamaa.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)
Tagid:
gaas, Saksamaa, Nord Stream 2

Peamised teemad