13:27 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Rahandus ja äri
lühendatud link
75 0 0

Eesti ettevõtete pangakontode massilise sulgemise tagajärjed Eesti äritegevusele on nii ilmsed, et kohtud seisavad juba silmitsi ettevõtjate individuaalsete nõuetega. Jurist Tatjana Kalini arvates selliste kohtuasjade hulk edaspidi ainult suureneb.

TALLINN, 18. juuni — Sputnik. Eesti finantsinspektsioon muudab pangandussektori eeskirju ja need uued reeglid hakkavad vastupidiselt üldtunnustatud õiguspõhimõttele, et seadusel ei ole tagasiulatuvat jõudu, kehtima ka varasemate tehingutele ja toimingutele. See tähendab, et finantstehingute aegumist Eestis praktiliselt pole. 

Õigusteaduste doktor ja õigusbüroo juhataja Tatiana Kalin usub, et uuendustega selles valdkonnas alustati Eestis 2016. aastal ja neid muudatusi tuleb üha juurde. Tema arvates puudutasid need 2016. aastal peamiselt Eestis olevaid mitteresidente. Sel aastal aga tabas tohutu kontode sulgemise laine juba Eesti ettevõtteid. "Äritegevus on viidud viimse piirini ja ta ei ole kohtuväliste läbirääkimistega enam nõus," ütles Kalin.

Ettevõtete kontode sulgemise tagajärjed on selleks liiga kulukad ja ettevõtetel on tõsiseid etteheiteid. Juristi sõnul ohustab kontode sulgemine mitte ainult jooksvate tehingute sooritamist - pikemas perspektiivis tekitab see korvamatut kahju aastakümnetega välja teenitud ettevõtte ärimainele.

Mitteresidentidega seotud riskid on pankades vähenenud >>

See võib olla väga tõsine kahju nii siseriiklikele partneritele, kui ka rahvusvaheliselt," selgitas Tatjana Kalin. Selle tulemusena kaotab ettevõtte kasumi, ta on veendunud.

Eksperdi arvamust täies mahus saate kuulata podcastis. 

Юрист: эстонский бизнес начинает судебные тяжбы с государством

Teisipäeval, 18. juunil toimus arutlesid ettevõtluse ja õigusala esindajad Sputnik Eesti pressikeskuses teemal "Miks pangad edukate Eesti ettevõtete kontosid sulgevad ja kuidas see riigi majandust mõjutab ". Eksperdid jõudsid järeldusele, et süütute äriklientide kontode sulgemisega tahavad Eesti pangad varjata oma enda rahapesupatte.

Samal teemal

Finantsinspektsioon alustas Swedbanki kontrollimist
Swedbank: pangal pole kasulik klientide kontosid sulgeda, kuid ta peab seda tegema
Eesti Swedbanki juhi volitused peatati
Eesti ja Taani finantsjärelevalve juhid: koostööd on vaja jätkata
Tagid:
regulatsioon, finantsinspektsioon, ettevõtjad, pangakonto, äri

Peamised teemad