23:00 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Rahandus ja äri
lühendatud link
39 0 0

Eesti siseministeeriumil on vaja kümneid miljoneid eurosid veel ühe "sisekaitse" jõustruktuuri, armeeteenistuse kogemustega vabatahtlikest koosneva üksuse loomiseks.

TALLINN, 19. september — Sputnik. Eesti siseministeeriumil läheb tarvis veel 20 miljonit lisaeurot, et rahastada relvastatud sisekaitse reservüksuse loomist ja ülalpidamist, teatasid Uued Uudised osundusega siseministri, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme avaldusele. Kõnealuse allüksuse loomist põhjendas ta sellega, et maailma elukorraldus olevat kokku varisemas. 

 

Март Хельме.
© Sputnik / Вадим Анцупов
Mart Helme
Eesti siseministri arvates on täiesti tõenäolised nii riigis puhkevad rahvarahutused kui ka massiline sisseränne ida poolt (Eestist idas asub Venemaa – toim.) 

Uut allüksust hakatakse kasutama niihästi sisserändajate piirikontrolli kui ka suurõnnetuste ja looduskatastroofide puhul.

Seniajani on neid üleandeid täitnud Eesti Politsei- ja Piirivalveameti allüksused ja vabatahtlikud abipolitseinikud, justiitsministeeriumi vanglate eriüksus, Kaitseliidu üksused ja Kaitseväe sõjaväepolitsei allüksused.

Väidetavalt hakkab uus "sisekaitse" allüksus koosnema umbe 700 vabatahtlikust, kellrel on seljataga teenistus Eesti Kaitseväes. Helme märkis, et uue allüksuse rahastamise küsimus tuleb arutlusele 2020. aasta riigieelarve koostamisel.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, toimusid 2018, aasta novembris Virumaal ja Jõgevamaal (Põhja- ja Ida-Eestis) politsei, Kaitseliidu vabatahtlike, päästjate ja vanglateenistuse töötajate ühisõppused KILP 2018 avalike massirahutuste mahasurumise harjutamiseks. 

Kaitseliidu Virumaa maleva pealik Viktor Kalinitski teatas, et õppused KILP 2018 on pühendatud sisekitsele ning aitavad tugevdada riigikaitse-alast koostööd jõustruktuuride ja Kirde-Eesti kohalike omavalitsuste vahel. 

Valitsuse julgeolekukomisjonile koostatud salajases raportis, mis kohalikule meediale teatavaks sai, оn öeldud, et selles piirkonnas võivad areneda sündmused Ida-Ukraina või Põhja-Iirimaa stsenaariumi kohaselt.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Riigikontrolör soovitab idapiirilahenduse optimaalsust ratsionaalselt kaaluda
Ukraina migrantide arv läidab Eesti rahvuslastes armastuse venelaste vastu
Kahjulik viisavabadus. Eesti minister teeb ettepaneku ukrainlaste sisserännet piirata
Russakov: Helme ettepanekud on venelastele huvitavamad kui Keskerakonna omad
Tagid:
allüksus, siseminister, sisevägi, riigieelarve, Eesti

Peamised teemad