11:09 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Rahandus ja äri
lühendatud link
53 0 0

Järjekordsel kohtumisel Minskis kutsus Ukraina pool üles arutama Donetski RV ja Luganski RV loobumist Venemaa rubla kasutamast rahaühikuna.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Minskis toimunud kolmepoolse kontaktgrupi kõnelustel tõstatasid Kiievi esindajad küsimuse, et isehakanud Donetski ja Luganski rahvavabariikide territooriumidel tuleks rublade kasutamisest loobuda.

Sellest teatas Ukraina esindaja Leonid Kutšma pressisekretär Daria Olifer.

Ta teatas ka, et kohtumisel väljendati Ukraina soovi taastada maksude kogumise süsteem DRV ja LRV territooriumil nende järgneva laekumisega Ukraina riigieelarvesse.

Kolmepoolse kontaktgrupi järjekordne läbirääkimiste voor Donabassis kestva relvastatud konflikti lahendamiseks toimus 15. oktoobril Minskis.

DRV välisministeeriumi avaldustest järeldub, et Kiievist ei tulnud ootuspäraselt mingeid konstruktiivseid ega reaalsustundest kantud ettepanekuid.

Donetski Rahvavabariigi alalise esindaja Minkski kohtumistel Natalia Nikonorova sõnul saab tõelise ja kestva relvarahu saavutada фштгде ышшы, kui järgitakse tingimusi, mis on sätestatud selle režiimi kontrollimiseks ja stabiliseerimiseks mõeldud lisameetmetes.

 Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et sõjaline konflikt Donbassis algas 2014. aastal pärast põhiseadusevastast riigipööret Kiievis. Donbassi ja Ukraina uue režiimi vastasseisu rahumeelse lahendamise võimalus kadus 2. juunil 2014, kui Ukraina lennuvägi tegi õhurünnaku Luganskile.
ÜRO andmetel on vaenutegevuse algusest saadik vastasseisu ohvriteks langenud umbes 13 tuhat inimest, veel 30 tuhat on saanud vigastada. Tsiviilohvreid on 3300.

Venemaa juhtkond on korduvalt väljendanud oma seisukohta konflikti rahumeelseks lahendamiseks – nimelt peaksid Kiiev, Donetsk ja Lugansk alustama omavahelisi otseläbirääkimisi.

DRV ja LRV esindajad teatasid juba ammu oma valmisolekut sellisteks läbirääkimisteks. Ukraina režiim on aga kindlalt vastu igasugustele kontaktidele vabariikidega väljaspool Minski formaati.

* ORDLO - Kiievi terminoloogias Donetski ja Luganski oblastite eraldunud piirkonnad. 

Lugege lisaks:

Samal teemal

Venemaal alustas tööd esimene Donbassi elanikele passide väljastamise keskus
Lavrov kutsus Zelenskõid üles kasutama võimalust lahendada Donbassi konflikt
Ekspert: Zelenskõi on pantvang. Miks Kiiev Javeline ostab
Ukraina relvaüksused avasid Donetski pihta tule kõikidest relvadest
Putin: Ukraina püüdis Krimmi diversiooniga Minski leppeid põhja lasta
Tagid:
Minski lepped, vaherahu, loobumine, rubla, Donbass, Ukraina

Peamised teemad