05:39 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Rahandus ja äri
lühendatud link
85 0 0

Läti eriteenistused kontrollisid Riias valmisrõivaste kauplust ja pidasid Vladimir Putini piltide ning kirjadega "Venemaa armee" T-särke ja dressipluuse ohuks riigi julgeolekule.

TALLINN, 20. oktoober — Sputnik. Nüüdseks on ametlikult teatud, et Vladimir Putini pildi ja Vene armee sümbolitega riietusesemeid peetakse ohuks Läti rahvuslikule julgeolekule. Sellest teatas Telegram-kanal "Sputnik Lähivälismaa" ("Sputnik Ближнее зарубежье") viitega Läti väljaandele mixnews.lv.

Märgitakse, et kaupluse omanikel soovitati sellise kauba müügist edaspidi hoiduda.

Telegram-kanal kommenteeris uudist nii:

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et kauplustekett "Venemaa armee" (v.k. "Армия России") ja räppar Timatile kuuluv bränd Black Star esitles 2019. aasta maikuus oma sõjaväe stiilis rõivakollektsiooni. Esitlusel osalesid Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu ja relvajõudude esindajad.
© Sputnik / Алексей Куденко
Venemaa räppar Timati ja kaitseministeeriumi esindajad rõivakollektsiooni esitlusel Moskvas.
Selliseid rõivaid kandes demonstreerib inimene oma patriotismi ja toetust relvajõududele, teatasid kollektsiooni loojad.

Selle aasta septembris ilmus Black Stari riiete kollektsioon müügile ka Riia suures kaubanduskeskuses. Kõigile klientidele uued vene sümbolite ja hinnasiltidega kaubad ei meeldinud. Sellest kirjutati Läti sotsiaalvõrgustikes aktiivselt.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Walmart kõrvaldab CCCP-kirjaga T-särgid müügilt
Timati "Nädala toode" äratas Läti riigi julgeolekuteenistuse tähelepanu — video
ROK keelustas Venemaa võistlusvormil rahvusliku sümboolika kasutamise
NSVL-i sümboolika Postimehes: toimetus palus vabandust
Tagid:
julgeolekuteenistus, julgeolek, riietus, sümboolika, kaubanduskeskus, Läti

Peamised teemad