11:47 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Grippi haigestumuse intensiivsus püsib keskmisel tasemel.

Gripp on nõudnud juba üheksa inimese elu

© Sputnik / Игорь Зарембо
Tervishoid
lühendatud link
47 0 0

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine hakkas pisut langema. Eelmisel nädala pöördus arstide poole 7167 haigestunut, neist 53% olid lapsed.

TALLINN, 25. veebruar — Sputnik. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 545,7, teatab Terviseamet.

Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Harjumaal, Ida-Virumaal, Narvas, Jõgevamaal, Läänemaal, ja Viljandimaal. Haigestumise kasvu täheldati Harjumaal, Ida-Virumaal ja Viljandimaal, grippi haigestumine kasvas vaid Lääne-Virumaal, mujal püsis stabiilsena või oli langustrendis.

Analüüsides kolme järjestikuse nädala grippi ja gripilaadsetesse viirusnakkustesse haigestumuse trendi saab rääkida, et grippi haigestumuse intensiivsus püsib endiselt stabiilsel keskmisel tasemel, küll väikse languskalduvusega. Grippi haigestumise vähenemisest on siiski veel vara rääkida.

Hooaja algusest on hospitaliseeritud raske gripi või gripiga seotud pneumoonia tõttu 525 inimest.

Võrreldes eelmiste hooaegade on suurenenud hospitaliseerimist vajanud laste arv vanuses kuni 9 a, moodustades 60 protsenti kõikidest hospitaliseerimist vajanud patsientidest. Terviseametile teadaolevatel andmetel ei ole lastest ükski vajanud intensiivravi. Intensiivravi on vajanud gripi tõttu aga kokku 35 inimest vanuses 29 — 91 eluaastat, neist neli inimest vanuses 29-50, vanuses 50 —64 oli 11 inimest ning vanemaealisi (65 ja vanem) 20.

25. veebruari seisuga on intensiivravi osakonda sattunud 6,6 protsenti kõikidest gripi tõttu hospitaliseeritud patsientidest, kuid vanemaealiste hulgas oli see protsent 20,2. Kaks inimest olid nende endi sõnul eelnevalt terved, ülejäänud kuulusid riskirühmadesse.

Sel nädalal Terviseamet sai infot veel kolme gripist tingitud surmajuhu kohta. Kaks neist oli jaanuari algusest alates olnud intensiivravil, kus kõikidele kasutusele võetud ravimeetmetele vaatamata nende elu päästa ei suudetud.

Hooajal kokku on gripi tõttu surnud üheksa inimest vanuses 53 — 91 eluaastat. Kõik kuulusid riskirühmadesse kas vanuse või kaasuvate krooniliste haiguste tõttu.

 

 

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26