08:04 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Meedikud on veendunud, et põgenike sissevooluga Euroopasse suurenevad riskid ohtlike nakkushaiguste levikuks.

Ekspert: põgenike sissevooluga ähvardavad Euroopat superinfektsioonide puhangud

© Sputnik / Игорь Зарембо
Tervishoid
lühendatud link
4521

Tervishoiutöötajad peavad kogu Euroopas tõstma elanikkonna meditsiinilise kontrolli taset seoses migrantide sissevooluga.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Meedikud on veendunud, et põgenike sissevooluga Euroopasse suurenevad riskid ohtlike nakkushaiguste levikuks. Eriti suurt ohtu kannavad endas ravimresistentsed mikroorganismid, mille vastu eurooplaste antibakteriaalne ravi on jõuetu, leiab ekspert Nikolai Bespalov.

Briti ajaleht Daily Mail kirjutab, viidates Amsterdamis toimunud Kliinilise mikrobioloogia ja infektsioonhaiguste Euroopa kongressil osalenud ekspertide arvamusele, et tervishoiutöötajad peavad kogu Euroopas tõstma elanikkonna meditsiinilise kontrolli taset seoses migrantide sissevooluga.

Eksperdid usuvad, et põgenikelainega Lähis-Idast ja Põhja-Aafrikast on Euroopas oluliselt suurenenud ohtlike nakkushaiguste leviku risk. Seejuures on mikrobioloogide ja epidemioloogide silmis eriti murettekitav Euroopat varitsev oht niinimetatud superbakteri levikuks, mis ei allu mis tahes antibiootikumide toimele.

Uuringufirma RNC Pharma arengudirektor Nikolai Bespalov leiab, et probleem on tõepoolest olemas, kuid seni on olukord Euroopas veel kontrolli all.

„Ma ei hakkaks seni veel iseloomustama olukorda kontrolli alt väljununa, kuid probleem eksisteerib, tohutud inimmassid on liikvel. Loomulikult sõidetakse ilma vaktsineerimata, tullakse maadest, kus haigusi kuigi edukalt ei ravita, sealhulgas sellised sotsiaalselt tähenduslikke tõbesid nagu HIV, hepatiit jne. Lisaks sellele on neil inimestel hügieenist pisut teistsugune ettekujutus kui eurooplastel. Ja see kõik toob endastmõistetavalt kaasa teatud ohud Euroopa tervishoiusüsteemile," ütles Nikolai Bespalov Sputniku raadioeetris.

Tema sõnade kohaselt on olemas tõenäosus põrkuda ka märksa tõsisemate ohtudega.

„On olemas risk niinimetatud superinfektsioonide puhanguteks, mille puhul olemasolevad, Euroopa riikides kasutatavad antibakteriaalsed ravimeetodid osutuvad nõrgaks või täiesti ebaefektiivseks. Paljudes Euroopa Liidu maades on rakendatud antibiootikumide ratsionaalse kasutamise programmid. Midagi sarnast, mõistagi, Aafrika ja Lähis-Ida maades, kust saabub peamine sisserändajate vool, ei ole. Ja loomulikult on nendes maades tekkinud väga terav probleem resistentsusega bakterivastaste ravimite suhtes. Järelikult, need inimesed toovad Euroopa riikidesse mikroorganisme, mille suhtes eurooplased osutuvad kaitsetuiks," märkis ta.

Ta arvab, et eurooplased on lasknud mööda hetke, mil olnuks hädavajalik asuda rakendama preventiivseid meetmeid.

„Parem oleks olnud võtta kasutusele ennetavad abinõud — kontrollida nende inimeste voolu, teostada arstlikud läbivaatused, vajadusel korraldada ravi ja nii edasi. Nüüd on juba hilja sellest rääkida. Kuid hädavajalik on kuidagiviisi saavutada kontroll käesolevaks momendiks kujunenud olukorra üle. Tingimata tuleb võtta rändevoog kontrolli alla, teostada meditsiinilised läbivaatused, vaktsineerida, isoleerida ohtlike haiguste edasikandjad, panna nad ravile. Sest kui olukord kontrolli alt väljub, satuvad esimesena löögi alla eurooplased," sõnas Nikolai Bespalov kokkuvõtteks.

 

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47