08:16 20. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Euroopa Parlamendi saadikud osalevad teisipäeval ühises meditatsioonis.

Eurosaadikud laskuvad üheskoos nirvaanasse

© Sputnik / Михаил Мокрушин
Tervishoid
lühendatud link
3022

Euroopa Parlamendi saadikud osalevad teisipäeval ühises meditatsioonis, mis on pühendatud rahvusvahelisele joogapäevale. Istungitesaalis avab pidustuse maailmakuulsusega humanist, joogaõpetaja Sri Sri Ravi Shankar.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Ettevõetud harjutused on mõeldud toonitama jooga kasulikkust ja universaalsust. Ootuste kohaselt peaks meditatsioonis osalema Euroopa Parlamendi liikmed, Euroopa Nõukogu ning Euroopa Komisjoni ametiisikud ja ajakirjanduse esindajad.

Eurosaadiku Geoffrey Van Ordeni sõnul on jooga juba ammuilma saanud lõõgastuse, hüveolu ja selge mõistuse sünonüümiks. „See on midagi märksa enamat kui lihtsalt harjutuste kompleks. Maailm näeb selles võimalust parandada oma elukvaliteeti. Ja meie, pühitsedes rahvusvahelist joogapäeva Euroopa Parlamendis, tahame seda tegelikkuses näidata," ütles Van Orden.

Uksed on kõigile avatud

Juhtumisi peetakse rahvusvahelist joogapäeva ka Eestis. Heategevusürituse raames saavad kõik soovijad mitte ainult tutvuda selle idamaise kunsti põhitõdedega, vaid ka nautida taimetoitlaste roogi, saada nõuandeid ravitsejalt ja soetada endale üht-teist huvipakkuvat asjaomaselt laadalt.

Lisaks sellele on pidustustel avatud loomenurgake, kus igaüks võib ehtida oma keha hennamustriga ja õppida käsitama tõelist mandalat.

Joogapäeva tähistamine toimub teisipäeval Tallina Tehnikaülikooli spordihoones. Üritused algavad kell 15.30, täpne ajakava on leitav ürituse ametlikul kodulehel.

Sissepääs on tasuta. Korraldajad toonitavad, et osalema on oodatud kõik huvilised sõltumata vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest.

Toetust osutasid kõik

ÜRO Peaassamlee kuulutas 21. juuni rahvusvaheliseks joogapäevaks kaks aastat tagasi. Vastav resolutsioon pälvis rekordilise hulga toetushääli — selle poolt hääletas 175 riiki.
Tähtpäeva eesmärgiks on tõmmata tähelepanu selle iidse praktika igakülgsele kasulikkusele tervisele ja hüveolule meie kaasaegses maailmas ja ühtlasi ühiskonna ühtekuuluvuse ja vastastikuse austuse kasvatamisel.

 

 

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  27
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  22
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  13