06:57 18. Juuni 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
  • USD1.1596
  • RUB72.5401
Sester: Minu meelest saab siin peamine lahendus olla raviteenuste tõhusam pakkumine.

Haigekassa nõukogu soovib valitsuselt lisaraha

© Sputnik / Антон Денисов
Tervishoid
lühendatud link
18 0 0

Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross rääkis, et nelja aasta planeerimise põhimõtete koostamisel oli väga oluliseks ravikindlustussüsteemi rahaline jätkusuutlikkus, et tagada kvaliteetne tervishoid, kulutõhusad ja eesmärgipärased ravimeetodid ning solidaarne arstiabi kättesaadavus kõigile kindlustatutele.

TALLINN, 19. august — Sputnik. Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul otsustas haigekassa nõukogu neljapäeval toimunud koosolekul säilitada raviteenuste maht järgmise nelja aasta jooksul senisel tasemel ning tegi valitsusele ettepaneku korrigeerida haigekassa finantspositsiooni.

"Haigekassa nõukogu pidas vajalikuks järgnevate aastate raviteenuste kättesaadavuse säilitamise vähemalt senisel tasemel, millest tulenevalt tehti valitsusele ettepanek korrigeerida vastavalt haigekassa finantspositsiooni," ütles haigekassa nõukogu esimees Ossinovski haigekassa pressiteate vahendusel.

Samuti haigekassa nõukokku kuuluv rahandusminister Sven Sester ütles pärast nõukogu koosolekut BNS-ile, et praeguse teadmise järgi saab haigekassa raha juurde puhtalt. Samas märkis ta, et kuna eelarve on siiski olnud defitsiidis, peaks haigekassa enda tööd efektiivsemaks muutma ning pakkuma raviteenuseid "tõhusamalt".

Sester ütles ka, et haigekassa juhatus ja nõukogu peavad astuma vajalikud sammud, et haigekassa eelarve tasakaalu viia. "Minu meelest saab siin peamine lahendus olla raviteenuste tõhusam pakkumine ja siin peab haigekassa tegema koostööd eelkõige sotsiaalministeeriumiga."

"Näiteks tuleks otsida lahendusi koostööst erasektoriga ja hinnakonkurentsil põhinevate raviteenuste hankemudelite rakendamisest. Samuti tuleks tagada, et arstide vastuvõtuajad ei jääks kasutamata, kui patsiendid loobuvad arsti külastamisest samal ajal, kui teised patsiendid vastuvõttu vajavaid," rääkis ta.

Ossinovski ütles pressiteates, et haigekassa nõukogu ettepanek peab silmas ka hetkel käivaid tervishoiutöötajate palgaläbirääkimisi, millel on ravikindlustuse eelarvele märkimisväärne mõju. Haigekassa nõukogu ettepanek on sisendiks järgmise aasta eelarve koostamisel valitsuses.

Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross rääkis, et nelja aasta planeerimise põhimõtete koostamisel oli väga oluliseks ravikindlustussüsteemi rahaline jätkusuutlikkus, et tagada kvaliteetne tervishoid, kulutõhusad ja eesmärgipärased ravimeetodid ning solidaarne arstiabi kättesaadavus kõigile kindlustatutele.

Nõukogu koosolekul läbis esimese lugemise ka 2017. aasta eelarvepositsioon ning nõukogu tutvus esimese poolaasta aruandega.

Haigekassa tulud kasvasid esimesel poolaastal 7 protsenti 510,9 miljoni euroni. Ravikindlustuse kulud kasvasid 8 protsenti 538,8 miljoni euroni ja haigekassa tegevuskulud on kasvanud kokku 11 protsenti. Kokku olid haigekassa eelarve kulud esimesel poolaastal 543,8 miljonit ja seega oli eelarve ligi 33 miljoniga miinuses, mis on 14,5 miljonit eurot negatiivsem prognoositust.

 

Peamised teemad