11:32 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Tervishoid
lühendatud link
8 0 0

Selts tunnustab tervise- ja tööministri ning laiemalt valitsuse tegevusi alkoholi liigtarbimise vastu võitlemisel

TALLINN, 27. jaanuar — Sputnik. Eesti Perearstide Selts (EPS) avaldas toetust alkoholi- ja reklaamiseaduste muutmise eelnõule, millega karmistatakse alkoholi kättesaadavust, müügi- ja reklaamipiiranguid.

"Tervist kahjustavat alkoholitarvitamist kohtab perearst oma töös küllalt sageli ning järjest nooremate patsientide hulgas. Perearstid puutuvad probleemi väljaselgitamise ja nõustamisega iga päev kokku, seega näeme piiranguteks selget vajadust," ütles perearstide selts juht Diana Ingerainen pressiteate vahendusel, teatas BNS.

Ingeraineni sõnul on alkoholi liigtarvitamine Eestis tõsine meditsiiniline ja sotsiaalne probleem.

Alkoholiralli kasvatas liiklusõnnetuste arvu Valgamaal. Illustratiivne foto
© Sputnik / Андрей Петров

„Alkoholi tarvitamisega seotud terviseriskide hindamise ja vajadusepõhise nõustamisega alustasid perearstid väiksemas mahus mõned aastad tagasi. Koostöös Tervise Arengu Instituudiga on välja töötatud alkoholi liigtarvitamise varase avastamise programm, mis võimaldab hinnata terviseriske ja anda vastavat abi, seega julgustame nõu küsima mure korral oma perearstilt või pereõelt," soovitab Ingerainen.

Selts tunnustab tervise- ja tööministri ning laiemalt valitsuse tegevusi alkoholi liigtarbimise vastu võitlemisel, sest alkoholi liigtarvitamine kuulub oluliste tervist kahjustavate ja surma põhjustavate tegurite hulka. Alkohol on otseselt või kaudselt seotud enam kui 60 erineva haigusseisundi või häirega. 2010. aastal oli Eestis iga kümnes surm seotud alkoholi liigtarvitamisega, märkis perearstide seltsi esindaja.

Tagid:
meditsiin, alkoholipoliitika, alkohol, EPS, Diana Ingerainen, perearst

Peamised teemad