07:07 22. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1362
  • RUB75.4270
Tunnike tervise heaks

Tunnike tervise heaks

© Sputnik / Александр Викулов
Tervishoid
lühendatud link
2630

Taas algab Tallinna Keskraamatukogu ja Eesti Õdede Liidu terviseloengute sari „Tunnike tervise heaks“, sedapuhku on tegemist juba kolmanda hooajaga

TALLINN, 5. veebruar — Sputnik. Uus hooaeg toob ka uued terviseteemad, näiteks veebruaris saab kuulata loengut viirushaigusest, märtsis nutiseadmetest, aprillis saab aga kuulata eelmistel hooaegadel menukaks kujunenud loengut südametervisest. Terviseloengud toimuvad iga kuu esimesel esmaspäeval Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis, teatas Raepress.

Esmaspäeval, 6. veebruaril kell 17.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis Irina Tohuse loeng viirushaigustest. Loengus saab ülevaate levinumatest viirushaigustest, nende levikust ja enamlevinud müütidest. Samuti kuuleb kasulikke nõuandeid viirusnakkuste ennetamiseks ja raviks. Irina Tohus on töötanud 17 aastat pereõena, ta on läbinud ka terviseõe eriala koolituse. Lisaks töötab ta Põhja-Eesti Regionaalhaiglas Mustamäel kirurgia osakonna õena.

Esmaspäeval, 6. märtsil kell 17.30 peab Liisi Sarapuu loengu nutiseadmetest. Lektor Liisi Sarapuu: „Veel 20 aastat tagasi oli mobiiltelefon privileegiks. Telefon oli raske ja väikese ekraaniga ning täitis oma põhiülesannet, milleks oli helistamine. Tänapäeval on mobiiltelefone igas mõõdus, neil on palju lisasid ning telefoni põhifunktsiooniks ei pruugi olla helistamine. Siiski võib mobiiltelefon olla paljude laste tervisehädade põhjustaja". Liisi Sarapuu lõpetas Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 2013. aastal õe erialal. Alates 2012. aastast töötab ta perearstikeskuses „Merekivi Perearstid" pereõena.

Esmaspäeval, 3. aprillil kell 17.30 toimub Katrin Poomi loeng südametervisest. Katrin Poom: „Südametervis on kogu organismi tervise alus, kui mootor on korras, jaksab ka kõige muuga hakkama saada". Loengus annab Katrin Poom ülevaate tervislikest valikutest, eluviisidest jne. Katrin Poom on tervishoius tegutsenud 32 aastat, sellest 15 aastat pereõena.

2015. aastal Tallinna Keskraamatukogu ja Eesti Õdede Liidu koostöös algatatud sarjas„Tunnike tervise heaks" on toimunud 22 terviseloengut, millest on osa saanud 563 inimest. Sarja „Tunnike tervise heaks" loengud on heaks terviseinfo hankimise allikaks, et langetada oma tervist hoidvaid otsuseid ja muuta oma elu paremaks.

Tagid:
tervis, loeng, raamatukogu, liit, õde

Peamised teemad