03:51 10. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.5731
Petuskeemi avastamisele peab järgnema suurem revisjon haigekassas

Haigekassa võltsarvete juhtum vajab selgust

© Sputnik / Вадим Анцупов
Tervishoid
lühendatud link
7903

Võltsarvete esitamise petuskeemi avastamisele peab järgnema suurem revisjon haigekassas, üle tuleb kontrollida ka sotsiaalkindlustusametile ja töötukassale esitatud arved

TALLINN, 28. märts — Sputnik. Haigekassa nõukogu liige, riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Maris Lauri leaib, et arusaamatu, kuidas sai aastaid kontrollimata jätkuda mitme ettevõtte poolt haigekassale valearvete esitamine ning miks haigekassa vihjetele ei reageerinud, vahendas riigikogu pressiteenistus.

„Raha on alati vähe, eriti tervishoius. Viimastel kuudel on meditsiinitöötajad ja haiglad rääkinud palju lisarahastuse vajadusest. Nüüd on aga selgunud, et vähemalt mingis osas on raha läinud kõrvale ja hulk inimesi on seetõttu jäänud abita. Kui pettust poleks olnud, kui paljud oleksid siis abi saanud ja milline oleks siis rahavajak?" küsis Lauri.

Riigikogu liige loodab, et kahju ulatus haigekassas saab kiiremas korras selgeks ja kontrollitakse üle ka sotsiaalkindlustusametile ja töötukassale esitatud arved. Samuti peavad tema sõnul karistuse saama petuskeemis osalenud ning tuleb tagasi nõuda kahjud.

„Tarvilik on põhjalik ja laiem haigekassa revisjon, vajadusel põhimõttelisemad muudatused, et edaspidi selliseid asju ei juhtuks. Vajalik on ka teadmine, et mujal tervishoius on asjad korras," ütles ta.

„Ei saa lubada, et osadel inimestel jääb abi saamata. Samuti ei tohi jätta kahtlusi õhku, sest sellest kannataksid ausad meditsiinitöötajad ja —asutused. Loodan haigekassa nõukogu erakorralisel kokkusaamisel saada neile küsimustele vastused," lisas Lauri.

Skeem oli palju mastaapsem

"Pealtnägija" paljastas skeemi, kuidas Eesti üks juhtiv meditsiinitarvikute firma esitas aastaid haigekassale võltsarveid, kasseerides patsientide pealt nende teadmata alusetult hinnanguliselt sadu tuhandeid eurosid. Hiljem selgus, et skeem oli palju mastaapsem ning haigekassa magas selle maha, vahendas ERR.

Tagid:
revisjon, paljastamine, skeem, pettus, Pealtnägija, Eesti Haigekassa, Eesti

Peamised teemad