04:59 16. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Tervishoiuteenuste osutamine vajab parandamist, illustratiivne foto

Tervishoiuteenuste osutamine vajab parandamist

© Sputnik / Алексей Мальгавко
Tervishoid
lühendatud link
1322

Terviseamet korraldab 8. mail teabepäeva, kus tutvustatakse 2016. aastal koostöös Ravimiametiga läbi viidud uuringu „Tervishoiuteenuste osutamine hoolekandeasutustes“ tulemusi

TALLINN, 5. mai — Sputnik. Kahe ameti ühise uuringu eesmärgiks oli ülevaate saamine tervishoiuteenuste kättesaadavusest, nakkusohutuse tagamisest ja nakkuskontrolli nõuete täitmisest ning ravimite käitlemisest ööpäevaringset hooldusteenust pakkuvates hoolekandeasutustes, teatab terviseamet.

Aastatega on veidi langenud inimeste rahulolu arstiabi kättesaadavusega, illustratiivne foto
© Sputnik / Антон Денисов

Uuring näitas, et tervishoiuteenuste osutamine hoolekandeasutustes on küll paranemas, kuid ei vasta veel klientide vajadustele.

Nii näiteks tuvastati 105 hoolekandeasutuses hoolealustel erineva raskusastmega lamatishaavu, mille ravimine eeldaks tervishoiuteenuse osutamist, kuid paljudel asutustel ei ole tervishoiuteenuse osutamise tegevusluba. Isegi kui asutuses on palgal inimene, kellel on vastav haridus, siis ei ole see inimene registreeritud tervishoiuteenuse osutajana.

Ka perearsti või pereõe poolt osutatav teenus või leping mõne tervishoiuteenuse osutajaga, näiteks hooldusõega ei pruugi tagada eakate klientide vajadust tervishoiuteenuste järele. Uuringus osalenud hoolekandeasutustest 35 tunnistasid ohjeldusmeetmete rakendamist, neist 25 keemiliste ravimitega ohjeldamist.

Illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Lõppev gripihooaeg kinnitas, et tõsiselt tuleks suhtuda nii personali kui hoolealuste vaktsineerimisse sesoonse gripi vastu. Täna sellele tähelepanu ei pöörata, millega on loodud soodsad võimalused viiruste levikuks, mis omakorda seab ohtu eakate tervise.

Terviseameti arvamuse kohaselt tuleks kehtestada nõuded, mis määraks ära, kuidas peab hoolekandeasutuse klientidele olema tagatud tervishoiuteenuse kättesaadavus ning millal ja millised kliendid tuleks toimetada tervishoiuasutusse.

157 hoolekandeasutust puudutanud uuringu tulemustest on koostanud kokkuvõte, millega on võimalik tutvuda terviseameti veebilehel.

Teabepäevale Tervise Arengu Instituudi suurde saali on kutsutud nii hoolekandeaasutuste kui ka huvigruppide esindajad.

Tagid:
hoolekandeasutused, tervisehoiuteenused, uuring, Raviamet, Terviseamet, Eesti

Peamised teemad

  • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

    Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

    33
  • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

    Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

    22
  • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

    Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

    27