22:32 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Tervishoid
lühendatud link
0 0 0

Tallinna linnaosade vanemad väljendavad sügavat muret seoses Tervise Arengu Instituudi (TAI) plaaniga rajada Põhja-Tallinna linnaossa Sitsi tänav 28 asuvasse elumajja narkosõltlastele mõeldud kahjude vähendamise keskus, eirates linna ja kohaliku kogukonna seisukohti

TALLINN, 1. juuni — Sputnik. Ajaleht Pealinn avaldas linnaosade vanemate ühispöördumise:

"On täiesti vastuvõetamatu, kui üks riiklik asutus püüab suhelda linnaga ultimatiivses vormis. Oleme veendunud, et narkomaaniaga seotud probleemide edukas lahendamine on võimalik ainult riigi, omavalitsuse ja teiste osapoolte tihedas koostöös. Seejuures otsuste vastuvõtmisel tuleb eelistada terviklahendusi.

Kinnitame, et oleme valmis selles osas TAIga koostööd tegema, kaasates asumiseltse, politseid ja teisi huvitatud osapooli. Kutsume TAId loobuma viivitamatult plaanist avada süstlavahetuspunkt aadressil Sitsi tänav 28, arvestades et nii kohalik kogukond kui omavalitsus — sealhulgas Tallinna linnavalitsuse ja linnavolikogu liikmed, Põhja-Tallinna linnaosavalitsus ja Põhja-Tallinna halduskogu — on kategooriliselt vastu.

Samuti toetame Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse ettepanekut moodustada töögrupp, kuhu kuuluksid linnavalitsuse, linnaosade, TAI, asumiseltside esindajad ja vajadusel ka teised osapooled, eesmärgiga leida süstlavahetusprobleemile töötav ja mõistlik lahendus.

Rõhutame, et kohaliku omavalitsuse seisukohtade ignoreerimine riigiasutuse poolt kahjustab väga tõsiselt riigi usaldusväärsust ja seab küsimärgi alla edaspidise TAI ja linna vahelise koostöö efektiivsuse narkoennetuse valdkonnas.

Linnaosavanemad:
Kristiine — Vadim Belobrovtsev
Lasnamäe — Maria Jufereva
Nõmme — Tiia-Liis Jürgenson
Haabersti — Marek Jürgenson
Mustamäe — Helle Kalda
Põhja-Tallinn — Raimond Kaljulaid
Pirita — Tõnis Mölder
Kesklinn — Taavi Pukk."

Tagid:
Pealinn, linnaosa, TAI, KOV, narkomaan, vanem

Peamised teemad