10:02 21. September 2017
Tallinn+ 10°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Eestlastele meeldib privaatsus

© Sputnik / Виталий Аньков
Tervishoid
lühendatud link
2530

Päästeamet soovib ilusat suveilma ja kutsub ohutult käituma

TALLINN, 09. juuli — Sputnik. Ilmateenistus lubab juuli lõpuks suviselt sooja ilma. Ilus ilm meelitab kindlasti nii ujuma, veekogudele lõbusõitu tegema kui koos sõprade ja sugulastega grillima. Päästeamet soovib, et ilusa ilmaga ei toimuks õnnetusi. Silm tuleb peal hoida lõketel ja grillidel ning tähelepanelik tuleb olla veekogude juures.

Juuli lõpus võib oodata 25-kraadist sooja >>

Eestlastele meeldib privaatsus ja lisaks avalikele ujumiskohtadele armastatakse ka vaiksemaid kohti nagu karjäärid, järved või tiigid, kus juures olijaid vähem ning vesi soojem, edastab Päästeameti kommunikatsiooniosakond. Sellel on aga kahjuks ka selge negatiivne seos abi kutsumisega hädaolukorras, sest kui pole kõrval viibijaid, on ka abile väga raske loota, eriti kui ollakse vees üksinda. Siinkohal tuletab Päästeamet kõigile lastevanematele meelde, et lastel tuleb veekogude läheduses, sh ka väiksemate veekogude juures nagu tiigid, koduhoovis olevad basseinid jm, silma peal hoida. Ekslikult arvatakse, et uppuja saab vees kätega vehkida ja karjuda, tegelikult tuleb uppujal võidelda vee peal püsimise, lainete ja jaheda veega ning energiat vehkimiseks või karjumiseks ei ole ja uppumine toimub pigem vaikselt.

2016. aastal uppus Eestis 47 inimest, neist viis olid joobekahtlusega. Päästevest oli seljas vaid ühel hukkunul. Olenemata ujumisoskusest, soost või vanusest, tuleb veesõidukis alati päästevesti kanda. Iga kolmas inimene uppus järves, seega on oluline meeles pidada, et päästevest pole mõeldud vaid avamerel seilamiseks, vaid kasutamiseks nii meredel, jõgedel, järvedel, aga ka väiksematel veekogudel.

Nii lõkke tegemisel kui grillimisel tuleb metsas, maastikul kui ka koduaias järgida tuleohutusnõudeid. Lõkkekoht peab olema ümbritsetud kas kividega või mõne muu materjaliga, mis ei põle ning lõkke tegemisel on vajalik hoida läheduses ämber vee või liivaga ning lõket ei tohi jätta järelevalveta. Lõkke tegemisel jälgi tuule tugevust ja tuule suunda, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele või lõkke tegemisega kaasnev suits ei häiriks naabreid. Grillimise ja muude tuleohutusalaste küsimustega võib pöörduda päästeala infotelefoni 1524 poole.

Tagid:
suveaeg, Ilmateenistus, päästeamet

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46