04:57 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Tervishoid
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
1610

Peaminister Jüri Ratas avaldas täna Zagrebis Horvaatia kolleegi Andrej Plenkovićiga kohtudes heameelt, et Eesti EL Nõukogu eesistumise plaane tutvustavad töövisiidid võtsid kokku kohtumised Horvaatias

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. "Üks meie eesistumise eesmärke on Euroopas jõudsalt edasi liikuda e-tervisega ehk terviseandmete digitaliseerimisega. Horvaatia ja Eesti koostöö terviseandmete vahetamise alustamiseks on sellel aastal eriti hästi sujunud, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Kuidas digitaalsed terviseandmed Euroopas turvaliselt liikuma panna? >>

Lisaks on Horvaatia väga huvitatud digiretsepti kasutusele võtmisest Euroopa Liidus. See on väga konkreetne näide, kuidas digilahendused võivad muuta inimeste elu mugavamaks ja riigi töö tõhusamaks," ütles peaminister Ratas.

Ratas ootab Plenkovići nagu teisigi Euroopa Liidu liidreid 29. septembril Tallinnasse digitippkohtumisele, mis keskendub e-riigi teenustele, majanduse ja ühiskonna digiarengule ning küberruumi turvalisusele ja usaldusväärsusele.

"Olen eesistumise eel ja alguses ära kuulanud 27 liikmesriigi arvamused, ettepanekud ja mured rändekriisist Brexitini. Kõik need teemad on olulised ja mõistetavalt vajavad Euroopa Liidu riikide ühiseid pingutusi lahendusteks. Siiski ootavad inimesed ka inspiratsiooni ja visioone. Seda soovimegi septembri lõpul Tallinnas pakkuda – heidame pilgu tulevikku ning arutame, kuidas säilitada maailmas Euroopa juhtrolli digitaalses majanduses, tööstustes ja riigi e-teenustes," märkis peaminister Ratas.

Andmete vaba liikumine kui viies vabadus >>

Lisaks digiteemadele arutasid Ratas ja Plenković Euroopa Liidu julgeoleku- ja kaitsepoliitikat, liidu laienemise väljavaateid, olukorda Lääne-Balkani piirkonnas, energeetikat ja kliimat puudutavaid küsimusi ning rändekriisi ohjamise võimalusi.

Peaminister tõdes pärast kohtumist, et Eesti ja Horvaatia huvid Euroopa Liidus on sarnased: konkurentsivõime, digitaalne ühisturg, turvaline ja kaitstud Euroopa.

Täna pärastlõunal kohtub peaminister Ratas Zagrebis ka Horvaatia parlamendi esimehe Gordan Jandrokovićiga, kellega on kavas arutada lisaks eesistumise võtmeteemadele ka Eesti ja Horvaatia suhteid.

"Eestimaalased tunnevad eelkõige Horvaatia kaunist päiksepaistelist rannikut ja ajaloolisi kultuurimälestisi. Seda kinnitab ka statistika – viimase nelja aasta jooksul on igal aastal Eestist Horvaatiasse reisivate turistide arv suurenenud 20-25 protsenti. Pärast mullust Eesti riigivisiiti Horvaatiasse on siiski tihenenud ka ettevõtete ärisidemed," ütles Ratas lisades, et paljud ärivõimalused ootavad siiani avastamist.

Eesti on maailma juhtivate digiriikide seas >>

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
töövisiit, e-tervis, tervishoid, eesistumine, EL, Andrej Plenković, Jüri Ratas, Euroopa, Horvaatia, Eesti

Peamised teemad