18:36 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Tervishoid
lühendatud link
4801

Sel aastal on hüppeliselt kasvanud HIV-sse nakatunute arv. kinnitab tervise arengu instituut (TAI). Statistika näitab, et ka narkoüledoosi tõttu sureb pea kolm korda rohkem inimesi kui sureb inimesi autoõnnetustes

TALLINN, 10. august — Sputnik. HIV-diagnoose on võrreldes eelmise aasta sama ajaga ligi 25 protsenti rohkem. See tähendab, et eelmine aasta oli seitsme esimese kuuga nakatanuid 121, tänavu on see arv tõusnud 151-ni. Neist kaks kolmandikku on mehed, vahendas ERR.

Kopli elanikud on vastu süstlavahetuspunkti rajamisele elumajja
© Sputnik / Андрей Петров, Вадим Анцупов

"HIV-sse nakatumine on kasvanud eelkõige seetõttu, et testimine on palju laiaulatuslikum. Testitakse lisaks anonüümsetele kabinettidele ka perearstikeskustes ja mida rohkem testitakse, siis seda rohkem leitakse ka HIV-sse nakatunud inimesi. Ja teise põhjusena võib välja tuua, et viimase aasta jooksul on ka kahjude vähendamise teenus Tallinnas olnud tõsiselt häiritud ehk siis inimesed ei saa piisavalt vajalikku abi," selgitas TAI direktor Annika Veimer.

Tallinna kolmes asumis on kümnendik elanikest süstivad narkomaanid >>

Narkootikumide üledoosi tõttu surnuid oli eelmise aasta esimese viie kuuga 39, see aasta on sama perioodiga tõusnud arv 54-ni.

PPA toob välja, et üledoosi surnute seas on mehi ligi viis korda rohkem kui naisi. Keskmine süstiv narkomaan on 30. eluaastates vene keelt kõnelev meesterahvas.

Tagid:
HIV, enesetapp, perearstikeskus, TAI, politsei, narkomaan

Peamised teemad