12:03 22. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Füüsiline ülekoormus põhjustab enim kutsehaigusi, illustratiivne foto

Füüsiline ülekoormus põhjustab kutsehaigusi

© Foto : Ирина Барсегян
Tervishoid
lühendatud link
3010

Töökeskkonna riskide ohjamine aitab hoida töötajate tervist Tööinspektsioon kontrollis ettevõtteid, kus on töötajatel diagnoositud tööst põhjustatud haigestumisi

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Sihtkontrolli raames külastati 23 ettevõtet ning valikus oli enim tootmisettevõtteid. Sihtkontrolli käigus pöörati esmalt tähelepanu, kas külastatud ettevõtetes on töökeskkonna riskid objektiivselt hinnatud ning kas töökeskkonna riskide vältimiseks on ka midagi ette võetud, teatab Tööinspektsioon.

Tööinspektsioon tuvastas aprillis ehitustel 130 rikkumist
© Sputnik / Евгений Самарин

Viimase viie aastaga on Eestis diagnoositud 723 tööst põhjustatud haigestumist. Tööst põhjustatud haigestumisi avastatakse tavapärase töötervishoiu kontrolli käigus. Kui haigestumine jääb ravita ning töökeskkonnas muutusi ei tehta, võib tervisehäire süveneda ning järgneda võib kutsehaigus.

Tööohutuse rikkumine võib tuua 32 000 eurot trahvi >>

Tööga seotud haigestumiste statistika Eestis näitab, et enim haigestumist põhjustab füüsiline ülekoormus. Mõnel puhul on sellele kaasa aidanud töökeskkonnas esinev vibratsioon ning ebasoodne sisekliima.

Enim õnnetusi on sel aastal toimunud metallitööstuses, kaubanduses ja ehituses, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Kõigis külastatud ettevõtetest oli koostatud riskianalüüs, kus oli paremini hinnatud füüsikalisi ohutegureid. Suur osa ettevõtetest alahindas aga füüsilisest ülekoormusest tekkivaid probleeme. Vähe tähelepanu oli pööratud tööstressi allikatele ning vahetusega töötamisel tekkida võivatele probleemidele.

Ülemaailmne töötervishoiu ja tööohutuse päev >>

Tööinspektsioon tuletab tööandjatele meelde, et riskianalüüsi koostamine pole ühekordne tegevus, vaid seda tuleb pidevalt värskendada. Analüüsi põhjal tuleb koostada tegevuskava, et töökeskkonnas esinevaid riske maandada. Samuti tuleb töötajad saata tervisekontrolli. Kontrolli tulemusel selgub, kas ja kuidas töökeskkonda muuta, et töötajate tervist hoida.

Sihtkontrolli käigus külastati valdavalt väike- ja keskmise suurusega ettevõtteid Tartumaal, Harjumaal, Saaremaal, Viljandimaal, Pärnumaal ning Jõgevamaal.

Tagid:
kutsehaigus, koormus, töö, tervishoid, ettevõte, Tööinspektsioon, Eesti

Peamised teemad

 • Kadriorg saab 300-aastaseks

  Kadrioru pargiansambli sünniks loetakse 22. juulit 1718, mil Vene tsaari Peeter I käsul alustati Tallinna lähistele uue euroopaliku suvelossi rajamist. Pühapäeval, 22. juulil tähistatakse suurt juubelipäeva terves Kadriorus.

  7
 • Vene välisminister ja Mike Pompeo

  Vene välisminister Sergei Lavrov ja USA välisminister Mike Pompeo arutasid telefonivestluses riigipeade Helsingi tippkohtumise järel kahe riigi suhete arendamise väljavaateid ning nende normaliseerimist, teatas Vene välisministeerium.

  13
 • Illustreeriv foto

  Venemaa kodanikud jälgivad teatava rahuloluga, kuidas viimane tõeline impeerium palavikus viskleb. Püüe saada "uuesti suureks" tähendab heita endalt mittejõukohane imperiaalne taak ja säilitada võimaluse korral impeeriumiks olemisest tulenev kasu

  45