17:44 11. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.3925
Illustratiivne foto

Gripihooaeg on alanud

© Sputnik / Игорь Зарембо
Tervishoid
lühendatud link
3320

Oktoobri esimest nädalat loetakse gripihooaja alguseks, mis tähendab, et terviseamet hakkab taas edastama iganädalasi kokkuvõtteid haigestunutest ja ringluses olevatest viirustest

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Alanud gripihooaja esimese nädala (2.-8. oktoober) haigestumuse intensiivsus ei ületanud hooajale iseloomulikke näitajaid. Arstide poole pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tõttu 3341 inimest, neist 45 protsenti olid lapsed, teatab terviseamet.

Illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Haigestunute arvu osas maakondade lõikes suuri erinevusi ei ole. Ühtegi gripijuhtu hooaja esimesel nädalal ei kinnitatud. Haigestumine oli põhiliselt seotud rinoviirusega.

Vanusrühmade järgi haigestusid enim kuni 5-aastased lapsed.

Grippi ja gripilaadsete haiguste haigestumuse intensiivsust hinnatakse madalaks, mis on iseloomulik hooaja algusele.

Haigestumine Euroopa regioonis

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni kõikides riikides. Gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, registreeritakse vaid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte.

Kaitse ennast ja teisi

Just praegu on õige aeg mõelda gripivastasele kaitsele. Kõige parema kaitse gripi vastu annab vaktsineerimine. Vaktsineerimist soovitad Terviseamet kindlasti inimestel, kellel vanust enam kui 65 eluaastat, kellel on kroonilisi haigusi, immuunpuudulikkus või kes saavad immuunsüsteemi pärssivaid ravimeid.

Tagid:
gripihooaeg, gripp, hooaeg, Terviseamet

Peamised teemad