15:42 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Tervishoid
lühendatud link
21 0 0

Esmaspäeval, 16. oktoobril kella 17-st-20-ni õpetavad Solarise Keskuse aatriumis elustamise põhivõtteid Tallinna Lastehaigla, Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi, AED aparaadi ja PetCity team. Õppused on tasuta ja kõik huvilised oodatud

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Tallinna Lastehaigla intensiivraviarst dr Piret Hermanson ütles, et aastas leiab teiste inimeste juuresolekul aset 700 äkksurma, neist 75% kodus. Enne kiirabi saabumist julgeb elustamist alustada aga vaevalt kolmandik juuresolijatest, edastab Raepress.

"Inimesed kardavad sageli midagi valesti teha, kuid mis saaks veel halvemaks minna, kui inimene ei hinga enam," küsib Piret Hermanson.

Kohale tuleb ka PetCity loomakliiniku meeskond, kes õpetab elustamist ja esmaabi andmist lemmikloomadele. Õppus on tasuta ja viiakse läbi mannekeenidel. Õhtut juhib Artur Raidmets.

Elustamiskoolitused toimuvad esmaspäeval ka Tallinna Lastehaiglas ja Kesklinna Lastepolikliinikus. Esmaspäeval, 16. oktoobril kella 9-12ni on elustamisõppus Kesklinna Lastepolikliinikus 27.

Tallinna Lastehaigla fuajees kell 13-17ni (Tervise 28 Mustamäel) toimuvale elustamiskoolitusele on eriti oodatud kooliõpilased ja vanemate rühmade lasteaialapsed koos vanemate ja vanavanematega. Dr Hermanson kutsub klassijuhatajaid, inimeseõpetuse, loodusõpetuse, bioloogia ja kehalise kasvatuse õpetajaid tulema õpilastega nn õuesõppe tundi. Kui plaanitakse tulla enam kui 10 huvilisega korraga, siis andke allpool toodud kontaktisikutele kindlasti teada orienteeruv saabumisaeg.

Õpetaja, kes tuleb kohale enam kui 20 õpilasega, saab 2018. aastal võimaluse 45-minutiliseks elustamisõppuseks ühele klassile oma koolis. Tunni kokkuleppimiseks võtke e-kirja teel ühendust Piret Hermansoniga: piret.hermanson@gmail.com või helistage telefonil 507 8122

Tagid:
äkksurm, lastehaigla, õpetaja, Tallinn

Peamised teemad