14:55 25. Oktoober 2020
Kuula otse
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
Tervishoid
lühendatud link
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
4110

Arstidele, õdedele ja apteekritele avatakse reede keskpäevast kuni pühapäeva hilisõhtuni eelisjärjekord ID-kaardi sertifikaatide kauguuendamiseks

TALLINN, 3. november — Sputnik. Muutunud ohuhinnangu tõttu valitsuse otsusel tervishoiusektori ajutist alternatiivplaani ei käivitata ning tervishoiutöötajatel tuleks nädalavahetuse jooksul ID-kaardi sertifikaadid eelisjärjekorras ära uuendada, teatab Sotsiaalministeerium.

Valitsus peatab turvariskiga ID-kaartide sertifikaadid alates reede õhtust >>

Lisaks avab Politsei- ja Piirivalveamet viie suurhaigla juures ajutised teeninduspunktid, mis on valmis arste, õdesid ja apteekreid abistama laupäeval ja pühapäeval kell 10-15. Tervishoiutöötajad, kellel kauguuendamine ei õnnestu, saavad sertifikaatide uuendamise teha ajutistes teeninduspunktides Tartu Ülikooli Kliinikumis, Pärnu Haiglas, Ida-Viru Keskhaiglas (ainult laupäeval), Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas või PPA piirkondlikes esindustes.

"Inimeste terviseandmete kaitse on meie esmane prioriteet, mistõttu on sertifikaatide sulgemine ainumõeldav," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. "Selleks, et tagada tervishoius e-teenuste toimimine, on väga oluline, et tervishoiutöötajad, kel on turvariskiga ID-kaart, uuendaksid selle ära esimesel võimalusel veel sel nädalalõpul. Tõrkeid võib haiglates lähinädalatel siiski ilmneda, mistõttu palume nii tervishoiutöötajatelt kui patsientidelt mõistvat suhtumist — selle sammuga kaitseme inimeste terviseandmeid."

Kolme päeva jooksul on ID-kaarte uuendatud 46 000 inimest >>

Nädalavahetusel saavad sertifikaate kauguuendada ainult need, kellele ID-kaart on töövahend: eelkõige meditsiini-, pääste-, kohtu- ja julgeolekuvaldkonnas töötavad inimesed.

Turvanõrkusega ID-kaartide sertifikaadid suletakse reedel, 3.11 kell 24.00. 

Kuidas kauguuendada ID-kaardi sertifikaati – juhend tervishoiutöötajale

 • Esmalt kontrolli lehel, kas sinu ID-kaardi sertifikaadid vajavad uuendamist. 
 • Vaata ära uuendamise õppevideo ja varu uuendamise ajaks endale paber ja kirjutusvahend, sest uuendamise käigus antakse sulle uued PIN-koodid ning vanad kaotavad kehtivuse.
 • Kui sinu ID-kaardi sertifikaadid vajavad uuendamist (kaart on välja antud alates 16.10.2014), siis mine veebilehele ja tõmba arvutisse uus ID-kaardi tarkvara. Seejärel ava ID-kaardi haldusvahend ja uuenda sertifikaadid.
  ID-kaardi kiibis peitub teoreetiline turvarisk, illustratiivne foto
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Kui kasutad tööarvutit ja tööandja on ID-kaardi tarkvara juba uuendanud, siis ava kohe ID-kaardi haldusvahend ja uuenda sertifikaadid.
 • ID-kaardi uuendamise tarkvara tunneb isikukoodi põhjal ise ära, et oled tervishoiutöötaja.
 • Eelisjärjekorras saad sertifikaate uuendada alates reedel, 3.11 kella 12 kuni pühapäeval, 5.11 kella 23.59.
 • Kui kauguuendamine ei õnnestu, mine kas Politsei- ja Piirvalveameti piirkondlikku esindusse või ajutisse teeninduspunkti Tartu Ülikooli Kliinikumis, Pärnu Haiglas, Ida-Viru Keskhaiglas (avatud ainult 4.11), Lääne-Tallinna Keskhaiglas või Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Teeninduspunktid on nädalavahetusel avatud kell 10-15.
 • ID-kaardi uuendamisega seotud tehniliste küsimuste korral helista ID-kaardi infoliinile 1777.
 • Muud infot, sh ka PPA teeninduste lahtiolekuaja kohta, saab infotelefonilt 612 3000, mis töötab iga päev kell 8–19.
 • Rohkem infot ID-kaardi sertifikaatide uuendamise kohta leiab veebilehelt.
Teema:
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
Tagid:
eelisjärjekord, tervishoiutöötaja, arst, meditsiin, ID-kaart, apteek, haigla, PPA, sotsiaalministeerium, Eesti

Peamised teemad