09:21 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.1034
  • RUB88.1385
Tervishoid
lühendatud link
109 0 0

Esteetilisi mittekirurgilisi meditsiinilisi protseduure võivad teostada üksnes tervishoiutöötajad

TALLINN, 9. november — Sputnik. Tervishoiutöötaja peab olema registreeritud tervishoiutöötajate riiklikus registris ning teenust osutav ettevõte peab omama Terviseameti poolt väljastatud tervishoiuteenuste osutamise tegevusluba eriarstiabi osutamiseks. Õde või ämmaemand võivad protseduure teostada ainult tegevusluba omava arsti otsuse alusel.

Eelpool nimetatud piirangud on olulised, kuna esteetilised mittekirurgilised meditsiinilised protseduurid eeldavad teenuse osutajalt põhjalikke meditsiinilisi teadmisi naha ehitusest, näo ja kaela anatoomiast ning inimese füsioloogiast.

Enne protseduuri teostamist peab teenuseosutaja koguma patsiendi anamneesi, hindama objektiivselt tema terviseseisundit, tundma protseduuri vastunäidustusi ning olema valmis võimalike komplikatsioonide korral adekvaatselt reageerima. Samuti peab protseduuride teostaja informeerima patsienti protseduuri läbiviimisest ja võimalikest kõrvaltoimetest ning tüsistustest.

Teadlased soovitasid eakatele inimestele ühistranspordis mitte istet pakkuda>>

Esteetilise mittekirurgilise protseduuri standardi kohaselt kuuluvad invasiivsete protseduuride hulka botuliinitoksiini injektsioonid, täitesüstid, mesoteraapia, mikronõelumine, keemiline naha koorimine (piiling, sügav ja keskmine) jmt.

Loetelu ei ole lõplik ning see võib teenuste lisandumisel täiendada.

Kasvas haigusega sündinud laste arv>>

Inimesel, kes ei ole kantud tervishoiutöötajate riiklikusse registrisse, ei ole lubatud osutada tervishoiuteenuseid sh esteetilisi mittekirurgilisi meditsiinilisi protseduure.

Info tervishoiutöötaja riiklikusse registrisse kandmise ja tegevusloa taotlemise kohta leiate terviseameti kodulehelt.

Tagid:
ilukirurgia, meditsiin, Terviseamet, tervishoiutöötaja, kirurg, Eesti

Peamised teemad