17:11 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Tervishoid
lühendatud link
4210

Suitsetamine tapab keskmiselt 1200 ameeriklast päevas, möönsid USA tubakafirmad kohtu korraldusel tehtud "korrektiivsetes kuulutustes", mis avaldati pühapäeval mitmes ajalehes

TALLINN, 27. november — Sputnik. Kuulutustes märgitakse, et suitsetamise tõttu sureb aastas rohkem inimesi, kui tapmiste, aidsi, suitsiidide, uimastite, liiklusõnnetuste ja alkoholi tõttu ühtekokku, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Suitsuvaba vangla kui ühiskonna mudel >>

Illustratiivne foto
© Sputnik / Александр Кондратюк

Kuulutused ilmusid 11 aastat pärast seda, kui ringkonnakohtunik Gladys Kessler ütles 2006. aastal kohtuotsuses, et tubakafirmad olid avalikkust aastakümneid eksitanud suitsetamisega seotud terviseriskide kohta.

Tubakafirmad R.J. Reynolds, Philip Morris, Altria ja Lorillard võitlesid kohtus viimase hetkeni kuulutuste sõnastuse osas.

Kuulutused ilmuvad järgmise aasta aprillini 50 USA suurlinna ajalehtedes.

Eesti on suitsetajate osakaalult kümnes riik Euroopa Liidus, selgus möödunud aastal EL-i statistikaagentuuri Eurostat avaldatud andmetest.

Kui Euroopa Liidus suitsetab keskmiselt 24 protsenti 15-aastastest ja vanematest inimestest, siis Eestis on suitsetajaid 27,6 protsenti.

Eluea pikkust mõjutavad eluviisid ja tervisepoliitika >>

Suurima suitsetajate osakaaluga riigid on Bulgaaria 34,8 protsendi ja Kreeka 32,6 ptotsendiga, teistes riikides jääb see näitaja alla 30 protsendi määra.

Kõige vähem on suitsetajaid Rootsis — 16,7 protsenti ja Ühendkuningriigis — 17,3 protsenti. Neile järgnevad Soome, Portugal, Luksemburg, Taani, Saksamaa.

Mis juhtub, kui suitsetamine maha jätta
Mis juhtub, kui suitsetamine maha jätta
Tagid:
tervis, ühiskond, tubakas, suitsetamine, Gladys Kessler, maailm, USA

Peamised teemad