15:24 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Tervishoid
lühendatud link
6010

Tööinspektsioon kontrollis, kuidas on ehitusplatsidel tagatud siseviimistlusega tegelevate töötajate ohutus - ette teatamata kontrolliti 55 ehitusplatsi, kus tuvastati 157 rikkumist

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. Tehti viis ettekirjutust, keelustati nelja töövahendi kasutamine ja ühel platsil peatati töö. Üksnes neljal ehitusplatsil ei leitud ühtegi rikkumist, teatas Tööinspektsioon.

Tööinspektorid kontrollisid, mida on ehitusplatsidel ette võetud selleks, et vältida kukkumisi. Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul põhjustab ehituses just kukkumine enim raskeid tööõnnetusi.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Константин Чалабов

Füüsiline ülekoormus põhjustab kutsehaigusi >>

"Paraku näeme pidevalt, et ehitusplatsidel pole paigaldatud piirdeid või kasutusele võetud muid vahendeid, et kukkumist takistada," nentis ta. "Ehitajatega on sel aastal juhtunud 96 rasket tööõnnetust ja oma elu jättis üks töötaja. Traagiline on see, et pea kõiki neid õnnetusi oleks olnud võimalik vältida, kui oleks täidetud elementaarseid ohutusnõudeid," lisas Maripuu.

Vaid seitsmel kontrollitud ehitusplatsil oli ohuala selgelt määratletud. 25 kontrollitud kohas vedelesid liikumisteedel lahtised pikendusjuhtmed ja kaablid. Treppidel ja lahtistel avadel puudusid kaitsepiirded. 18% kontrollitud elektrilistest käsitööriistadest ei vastanud nõuetele.

Kontrolliti 17 tellingut, neist kümnel puudusid osaliselt või täielikult kaitsepiirded. Probleeme esines isikukaitsevahendite, näiteks põlvekaitsete ja silmakaitsete kasutamisel. Samuti oli puudulikult korraldatud ohtlike kemikaalide kasutamine.

Suhtumine ohutult töötamisse autopesulates jätab soovida >>

Siseviimistluse sihtkontrolli käigus kontrolliti ettevõtteid Harjumaal, Ida-Virumaal, Järvamaal, Lääne-Virumaal, Põlvamaal, Pärnumaal, Tartumaal, Valgamaal, Viljandimaal ja Võrumaal.

2016. aastal toimus ehituses 407 tööõnnetust, neist surmaga lõppes kaheksa. Tänavu on esimese kümne kuuga ehituses juhtunud 314 tööõnnetust, neist surmaga lõppes üks ja raskeid õnnetusi oli 96.

Eelmine aasta oli kümnendi tööõnnetusterohkeim, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tundmatud isikud esitlesid end tööinspektoritena

Tööinspektsiooni informeeriti juhtumist, kus tundmatud isikud esitlesid end tööinspektoritena ning nõudsid objektile sissepääsemist. Kontrollimisel selgus, et tegemist ei olnud tööinspektsiooni töötajatega, vahendas Sputnik Eesti novembri lõpus.

Tööinspektsioonil on andmeid juhikaartide väärkasutuse kohta >>

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul oli tegemist esmakordse juhtumiga, kus tundmatud isikud end inspektorina esitledes võõrale territooriumile tungida soovisid.

"Tööinspektoritel on alati kohustus end tutvustada ning esitada töötõend," ütles ta. "Kahtluse korral helistage telefonil 640 6000 või teatage kohe politseile," lisas Maripuu.

Tagid:
tervishoid, rikkumine, tööohutus, ehitaja, siseviimistlus, ehituspats, Tööinspektsioon, Eesti

Peamised teemad