09:20 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Tervishoid
lühendatud link
17111

Sotsiaalkindlustusamet lõpetab alates 18. jaanuarist OÜ-ga Helxu sõlmitud sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse osutamise lepingu

TALLINN, 20. detsember — Sputnik. OÜ Helxu pakub sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuseid lastele ja täiskasvanutele Tallinnas. Ettevõtte kõik 87 sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse klienti saavad sotsiaalkindlustusametilt uue suunamisotsuse ning saavad teenust edasi enda valitud uuest rehabilitatsiooniasutuses, teatab Sotsiaalkindlustusamet.

Rehabilitatsiooniteenuste ootel olevate laste järjekord likvideeritakse, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Soovi korral abistab amet uue teenusepakkuja leidmisel. Kõikidele klientidele saadetakse ka sellekohased kirjad.

Puudega inimesi aitama pidanud MTÜ Abikäsi osutus petturiks >>

Sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsioonivaldkonna juhi Kristel Ojala sõnul rikkus ettevõte korduvalt riigiga sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse osutamiseks sõlmitud lepingut.

"Juhtisime ettevõtte tähelepanu mitmel korral teenuse osutamisel ilmnenud puudustele ning oleme kohaldanud ka leppetrahvi, kuid vaatamata võimalustele asja parandada, puuduseid ei kõrvaldatud," selgitas Ojala.

Vaimse puudega inimesed loobuvad ravist >>

Lisaks ebakorrektsete arvete ja andmete esitamisele ei vastanud asutuse osutatud kompleksne teenus seaduses ettenähtud tingimustele ja kliendid said teenuseid, mille sisu ei vastanud rehabilitatsiooniteenuste nõuetele.

"Selle tõttu kannatasid kliendid ja me otsustasime lepingu lõpetada" lisas Ojala.

Jõustuvad sotsiaalse rehabilitatsiooni muudatused >>

Sotsiaalne rehabilitatsiooni teenus on mõeldud kõigile puudega inimestele ja osalise või puuduva töövõimega inimestele, kes vajavad igapäevaelus abi puudest või erivajadusest tulenevate piirangutega toimetulekuks.

Selle eesmärgiks on õpetada ja arendada inimese igapäevaelu oskusi, suurendada tema võimalusi ühiskonnaelus osaleda ning toetada õppimist või toimetulekut töös. Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenus on mõeldud neile, kelle puhul on vastava vajaduse tuvastanud kas rehabilitatsioonimeeskond või sotsiaalkindlustusameti juhtumikorraldaja.

Täiendav info: kristel.ojala@sotsiaalkindlustusamet.ee, telefon: 6640105.

Töötukassa tuvastas novembris, et MTÜ Abikäsi ei täitnud individuaalse töölerakendamise teenuse lepingust tulenevaid kohustusi ja Abikäsi OÜ esitas töötukassale valeandmeid, vahendas Sputnik Eesti.

Heldelt avalikku rahastust saanud MTÜ ja OÜ Abikäsi rikkus elementaarseid töö- ja palganõudeid. Nii MTÜ kui ka OÜ taga on samad inimesed.

"See on väga alatu, kuidas nad puudega inimesi ära kasutasid!" ütles vaimupuudega inimeste ajakirja Vaimupuu peatoimetaja Janek Muru.

Tagid:
leping, puudega, sotsiaalne, rehabilitatsioon, Sotsiaalkindlustusamet, OÜ Helxu, Kristel Ojala, Tallinn, Eesti

Peamised teemad