22:31 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Tervishoid
lühendatud link
4210

Tartu halduskohus rahuldas Apotheka kaubamärki kasutava Terve Pere Apteek OÜ kaebuse ja tühistas kaugapteekri lahendust välistava ravimiameti ettekirjutuse

TALLINN, 29. detsember — Sputnik. Ravimiamet kohustas ettekirjutusega tegevusloa omajat tagama Luunja ja Kavastu apteekides lahtioleku aegadel proviisori või farmatseudi kohaleoleku. Tegevusloa omaja otsustas apteegid sulgeda ning kaebas ettekirjutuse kohtusse, edastab Raviamet.

Soome digiretsept toimib järgmisest suvest ka Eestis >>

Kohus tühistas Ravimiameti ettekirjutuse, kuid nõustus Ravimiametiga, et ettekirjutusega ei pandud tegevusloa omajale kohustust apteeke sulgeda ega keelatud ka videosilla teel nõustamist.

Vaidlus tõusetus sellest, et Terve Pere Apteek rakendas selle aasta juunis Tamme Apteegi Luunja ja Kavastu haruapteekides niinimetatud kaugapteekri lahenduse, mille puhul ei tööta kohapeal enam proviisor või farmatseut, vaid ainult klienditeenindaja.

Ravimiamet on jätkuvalt seisukohal, et Ravimiseaduse alusel on apteegiteenust lubatud osutada üksnes proviisoril või farmatseudil ning kui erialatöötajaid apteegis kohapeal ei ole, ei saa apteeki luua ega apteek tegutseda.

Alates 2018. aastast tasub Eesti Haigekassa mitmete uute teenuste ja hüvitiste eest >>

Samuti ei võimalda ettevõtja loodud nn kaugapteekri lahendus saada apteegist täiemahulist apteegiteenust, sh suspensioonide valmistamine, ravimi jaendamine jne.

Lahenduse kohaselt on patsient sunnitud oma tervisemurega pöörduma erihariduseta klienditeenindaja poole, kelle hinnangust sõltub, kas luuakse kontakt proviisoriga — patsient võib jääda professionaalse abita.

Tänasest on Eestis HIV-kiirtesti võimalik osta apteegist >>

Kohtulahend on oluliselt laiema mõjuga, kuna puudutab apteegiteenuse osutamise põhimõtteid kogu apteegiturul. Põhimõtteliste muudatuste tegemine apteegiteenuse osutamisel eeldab ühtsete reeglite paikapanekut, et apteegiteenuse kvaliteet ei kannataks ning patsientide ohutus oleks tagatud.

Tagid:
tervis, ühiskond, ravim, videosild, Raviamet, apteek, Halduskohus, Tartu, Eesti

Peamised teemad