11:01 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Tervishoid
lühendatud link
3110

Käesoleval aastal kontrollib Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) senisest põhjalikumalt neid kauplejaid, kes müüvad toitu, sealhulgas toidulisandeid veebipoes, sotsiaalmeedias või muul viisil üle interneti

TALLINN, 5. jaanuar — Sputnik. Veebipoodidele rakendub järelevalvetoimingute eest ka järelevalvetasu, mille tunnitasu määr on 11,50 eurot, teatab VTA. Toidu müümine interneti kaudu on kiiresti arenev valdkond ning ka enamik suuremaid toidukaupade kette pakuvad juba võimalust neti teel toitu koju tellida.

E-poes ostu katkestanud klient ei tähenda ettevõtte jaoks probleemi >>

VTA on tuvastanud, et veebipoodides esitatav toidualane teave ei ole sageli piisav ning nõuetekohane. Näiteks puudub tihti teave toidu koostisosade, sealhulgas allergeenide kohta.

Esineb ka juhtumeid, kus veebis toidu müügiga tegelevad ettevõtjad ei ole oma tegevusest Veterinaar- ja Toiduametit teavitanud. Toidu müügiga tegelemisest tuleb Veterinaar- ja Toiduametit teavitada. Selleks tuleb esitada majandustegevusteade, mida võib teha näiteks siin.

Tamm: inimeste tervis on meile esmatähtis >>

VTA on koostanud abistava juhendi, mille alusel saavad toidu müüjad oma kaugmüügi kanalid ka ise üle vaadata ning nõuetele vastavusse viia, et tarbijad saaksid enne ostu sooritamist toidu kohta vajaliku teabe.

CERT-EE hoiatab

Tuvastatud turvanõrkused muudavad haavatavaks peaaegu kõik arvutid, sülearvutid, tahvelarvutid ning nutitelefonid, operatsioonisüsteemist sõltumata, teatas Riigi Infosüsteemi Amet.

Google Project Zero vastse raporti kohaselt mõjutavad turvavead kõiki 1995. aastast kasutusel olevaid moodsaid protsessoreid (AMD, ARM ja Intel). Need riistvaranõrkused omakorda lubavad läbi viia kahte rünnet: Meltdown (CVE-2017-5754) ja Spectre (CVE-2017-5753 ja CVE-2017-5715).

Eesti on kõige vabama internetiga riik >>

Samal teemal

Tarbijakaitseamet lasi sulgeda crazydeal.ee veebilehe
Ratas kõneles eesistumise digitulemustest
Noored alustavad ja lõpetavad suhteid internetis
Internetist ei pääse keegi
Tagid:
tervis, e-pood, e-kaubandus, veebipood, ühiskond, toit, VTA, Eesti

Peamised teemad