18:30 19. Oktoober 2018
Kuula otse
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
Mustamäe Tervisekeskus

Mustamäe uus tervisekeskus avab peagi uksed

Tallinna Linnakantselei
Tervishoid
lühendatud link
147 0 0

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluvas Mustamäe tervisekeskuses on ehitustööd lõppenud ning hoone avab patsientidele uksed 1. veebruaril 2018

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. Mustamäe tervisekeskuse neljakorruselises hoones on pinda 6117 m2. Hoones hakkavad patsiente vastu võtma nii perearstid kui ka Lääne-Tallinna Keskhaigla eriarstid, samuti teised toetavad spetsialistid nagu füsioterapeudid, logopeedid ja psühholoogid, vahendab Pealinn.

Grippi haigestunute arv on hakanud kasvama >>

Lisaks on tervisekeskuses tänapäevase tehnikaga varustatud hambaraviosakond, audiomeetriakabinet kuulmisuuringute tegemiseks ning mitmekülgsed võimalused taastusraviks, sealhulgas bassein ravivõimlemiseks. Tervisekeskuses saab teha ka labori- ja radioloogilisi uuringuid.

"Oma pindalalt ja hoones töötavate spetsialistide arvu poolest on Mustamäe tervisekeskus Lääne-Tallinna Keskhaigla suurim ambulatoorne üksus. Tänu pakutavate teenuste mitmekesisusele on uues keskuses loodud väga head eeldused perearstide, eriarstide ja teiste spetsialistide koostööks selle nimel, et patsient saaks tervisemure korral parimat abi," ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks peatselt avatava keskuse kohta.

Ta lisas, et keskuse esimesel tööpäeval ehk 1. veebruaril toimuvatele vastuvõttudele on esimesed patsiendid juba registreeritud.

Lasnamäel tutvustati tulevase Tallinna haigla visuaale >>

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on pealinna üks eesmärke, et kaasaegsed tervisekeskused oleksid igas linnaosas. "Tallinna arstid on väga heal tasemel ning usun, et tänu pere- ja eriarstide tihedale koostööle saavad patsiendid Mustamäe tervisekeskuses parimat arstiabi," sõnas abilinnapea Mölder.

Mustamäe tervisekeskus on valminud nüüdseks lammutatud Mustamäe polikliiniku asemele. Tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ, projekteerimis- ja ehitustöid teostas Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS. Projekt on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi abiga.

Soome seade eemaldab kasvajaid ilma kiirituse ja lõikuseta >>

Tervisekeskuse avamistseremoonial ütlevad tervitussõnad sotsiaalministeeriumi esindaja, Tallinna linnapea Taavi Aas, Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu esimees Merike Martinson, Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder, Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats ja Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks.

Samal teemal

Tamm: inimeste tervis on meile esmatähtis
Ellujäämise valikud: kõigepealt tankid ja siis tervis
Tervis on kallis
Ambitsioonikad sammud rahva tervise edendamisel
Eesti e-tervise lahendus pälvis rahvusvahelist tunnustust
Tunnike tervise heaks
Tagid:
eriarstiabi, ühiskond, perearst, tervishoid, tervis, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Mustamäe tervisekeskus, Mustamäe, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Kertši elanikud jätsid hüvasti kolledžirünnaku ohvritega

  Kertšis toimus hüvastijätutseremoonia sealses polütehnilises kolledžis asetleidnud veresauna ohvritega. Ühe kolledžiõpilase relvastatud kallaletungi tagajärjel hukkus kakskümmend üks inimest.

  8
 • USA presidendi julgeolekunõuniku John Bolton sõjalennubaasil Andrews

  Laupäeval, 20. oktoobril algab USA presidendi julgeolekunõuniku John Boltoni ringreis Lõuna-Kaukaasias. Valge Maja peamine "pistrik" ei varja, et ta sõidab sinnakanti USA riiklikke huve edendama.

  16
 • Norra sõjaväelased

  Norra peaminister Erna Solberg teatas Berliinis toimuval üritusel Global Leader Dialogue vajadusest "suunata kõik jõud Venemaa heidutamisele". Tundub, et Erna Solberg kavatseb oma Baltikumi õekesed Dalia Grybauskaite ja Kersti Kaljulaidi varju jätta.

  12