02:19 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Illustreeriv foto

Eestist suures koguses alkoholi Soome vedanud mees anti kohtu alla

© Sputnik / Алексей Филиппов
Tervishoid
lühendatud link
16021

Eestist suures koguses alkoholi Soome vedanud 80-aastane mees anti kohtu alla, mispeale mees suri

TALLINN, 14. jaanuar — Sputnik. Eakas Soome mees anti kohtu alla selle eest, et ta vedas suures koguses alkoholi Eestist Soome eesmärgiga see edasi müüa. Kohtuprotsessi ajal mees suri.

Mehele oli määratud karistuseks 11-kuuline tingimisi vanglakaristus, mille mees edasi kaebas. Ent 80-aastane mees ei jõudnudki otsust ära oodata — enne ta suri, vahendab portaal Eestinen viidega ajalehele Iltalehti.

Õlu jõuab sujuvalt eliitalkoholi kategooriasse, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Mehelt oli konfiskeeritud 895 liitrit eri kanguses alkoholi, mis läks riigi tuludesse. Kokku süüdistati meest aastatel 2012-2013 enam kui 2000 liitri alkoholi Eestist Soome vedamises edasimüümise eesmärgil.

Mees oli jätnud maksmata makse üle 31 000 euro ulatuses. Alkoholi müügist oli mees saanud tulu ligi 2400 euro ulatuses. Lisaks oli mees toonud Soome 2540 pudelit Saunalahti etikettidega viina, mis tegelikult polnud Saunalahti viin.

Keelatud ainete nimekirjast kaovad alkohol ja glütserool>>

Mehelt nõuti välja kohtukulud ligi 5000 euro ulatuses, kahju hüvitised 4500 euro ulatuses ja Soome riigile ning tollile ligi 14 000 eurot. Mees kaebas otsuse edasi, aga suri enne lõpliku otsuse saabumist.

Tagid:
alkohol, turist, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87