08:57 05. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Tervishoid
lühendatud link
22 0 0

Ligi 800 meditsiinivaldkonna töötajat koguneb järgmisel nädalal Tartusse konverentsile "Kliinik 2018", kus kolme päeva jooksul astuvad lühiettekannetega üles tunnustatud arstid üle Eesti

TALLINN, 2. veebruar — Sputnik. 5.-7. veebruarini Dorpati konverentsikeskuses toimuva konverentsi avasessioonil tuleb juttu patsiendikesksest tervishoiust erinevate asjaosaliste vaatenurgast: millised on selles valdkonnas riigi ja patsientide ootused, milline aga arstide ja õdede nägemus.

EV100: unustatud nakkushaigused >>

Avasessiooni juhatab TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet, teatab Tartu ülikool.

Grippi haigestunute hulk on hakanud kiiresti kasvama
© Sputnik / Александр Кондратюк

Konverentsil käsitletakse muuhulgas kliiniliste uuringute uusi suundi, meditsiinitöötajate toetamist, keskkonna mõju elanikkonna tervisele, spordivigastuste kaasaegset ravi ja laste nahahaiguste temaatikat, ent juttu tuleb ka Eesti arstide suitsetamisuuringust.

TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja Marje Oona rääkis, et meditsiinitöötajate toetamist puudutavates ettekannetes arutletakse näiteks, kuidas ennetada meedikute vaimset väsimust ja läbipõlemist ning suurendada nende suhtlemiskompetentsust.

"Meditsiiniasutustes toimub lisaks ravile ka suhtlemine, mistõttu on seal tegutsevate inimeste töö- ja suhtluskultuur ning emotsionaalne heaolu kogu ühiskonna tervise seisukohalt oluline," sõnas Oona.

Apteegid võivad patsiente videosilla teel nõustada >>

TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse korraldataval aastakonverentsil on üles seatud ka ravimite ja meditsiinitehnika näitus.

Haigekassa nõukogu kinnitas 2018. aasta eelarve, mis on 150 miljoni euro võrra suurem kui 2017. aastal, vahendas Sputnik Eesti. Kokku on haigekassa eelarve 1,28 miljardit eurot.

Tehisintellekti tuleb enda heaks ära kasutada, illustratiivne foto
© Sputnik / Мария Котаева

Oluliselt kasvas haiguste ennetamise, perearstiabi, hambaravi ja välisriigis ravi rahastus. 34 miljoni euro suurune lisarahastus eriarstiabis aitab lühendada järjekordasid ja teha rohkem operatsioone mitmel erialal.

Tervisemure korral helista perearsti nõuandetelefonil 1220>>

Eriarstiabi eelarve kokku kasvab rohkem kui kümnendiku ehk 66 miljoni euro võrra. Tervishoiureformi tulemusel eelarvesse lisandunud 34 miljoni euro abil paraneb laste haiguste ravi kättesaadavus, kokku suureneb pediaatria ja lastekirurgia rahastamine 5,5 miljoni euro võrra. Uue põlve- või puusaliigese saab sel aastal kuni 3600 inimest, nende operatsioonide järjekorrad vähenevad kuni 10 kuu võrra. Rohkem vahendeid suunatakse ka silmakae raviks.

Tagid:
arst, meditsiin, tervis, konverents, Dorpat, Eesti, Tartu

Peamised teemad