04:39 17. Juuni 2019
Kuula otse
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
Kõrghariduse diplomi saavad 228 õde ja 53 õde-spetsialisti, illustratiivne foto

Kõrghariduse diplomi saavad 228 õde ja 53 õde-spetsialisti

© Sputnik / Владимир Вяткин
Tervishoid
lühendatud link
2810

Reedel saavad Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli talvistel lõpuaktustel kõrghariduse diplomi 228 õde ja 53 õde-spetsialisti

TALLINN, 2. veebruar — Sputnik. "Igal aastal peaks Eesti tervishoiusüsteemi lisanduma 500 uut õde, et täita minimaalsed vajadused," rääkis Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus, vahendab portaal Pealinn.

Grippi haigestunute hulk on hakanud kiiresti kasvama >>

"Nõudlus õdede teenuste järgi järjest kasvab. Seda suurendab vananev rahvastik ja pikaajaliste haigete arvu kasv aga ka õdede siirdumine kõrgema töötasuga riikidesse. Igal aastal peaks Eesti tervishoiusüsteemi lisanduma 500 uut õde, et täita minimaalsed vajadused," rääkis Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus.

Tervishoid on valitsuse üks olulisemaid prioriteete, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tervishoiu kõrgkoolides toimuvad vastuvõtud nii talvel kui ka suvel. Kohe pärast lõpuaktusi toimuvad talvised avaaktused ning kahes kõrgkoolis alustavad õpinguid kokku 178 õe põhiõppe üliõpilast.

"Tänased lõpetajad annavad olulise panuse tervishoiusüsteemi, kuid suur vajadus õdede järele jääb. Ainuüksi Tallinna haiglates on näiteks 150 täitmata ametikohta. Nende täitmiseks ei jätku ka tänastest lõpetajatest, sest valdav enamus neist juba käib tööl," selgitas Anneli Kannus.

Eesti Õdede Liit on suurim õendustöötajate kutseorganisatsioon Eestis. Liit on seadnud oma eesmärgiks elanikkonna tervise, õendustöötajate kutse arengu ning inimeste terviseteadlikkuse edendamise.

Eesti Õdede Liit kuulub Rahvusvahelisse Õdede Nõukogusse ja Euroopa Õdede Nõukogusse.

Haigekassa nõukogu kinnitas 2018. aasta eelarve, mis on 150 miljoni euro võrra suurem kui 2017. aastal, vahendas Sputnik Eesti. Kokku on haigekassa eelarve 1,28 miljardit eurot.

Tervisemure korral helista perearsti nõuandetelefonil 1220>>

Oluliselt kasvas haiguste ennetamise, perearstiabi, hambaravi ja välisriigis ravi rahastus. 34 miljoni euro suurune lisarahastus eriarstiabis aitab lühendada järjekordasid ja teha rohkem operatsioone mitmel erialal.

Eriarstiabi eelarve kokku kasvab rohkem kui kümnendiku ehk 66 miljoni euro võrra. Tervishoiureformi tulemusel eelarvesse lisandunud 34 miljoni euro abil paraneb laste haiguste ravi kättesaadavus, kokku suureneb pediaatria ja lastekirurgia rahastamine 5,5 miljoni euro võrra.

Uue põlve- või puusaliigese saab sel aastal kuni 3600 inimest, nende operatsioonide järjekorrad vähenevad kuni 10 kuu võrra. Rohkem vahendeid suunatakse ka silmakae raviks.

EV100: unustatud nakkushaigused >>

Ligi 800 meditsiinivaldkonna töötajat koguneb järgmisel nädalal Tartusse konverentsile "Kliinik 2018", kus kolme päeva jooksul astuvad lühiettekannetega üles tunnustatud arstid üle Eesti.

5.-7. veebruarini Dorpati konverentsikeskuses toimuva konverentsi avasessioonil tuleb juttu patsiendikesksest tervishoiust erinevate asjaosaliste vaatenurgast: millised on selles valdkonnas riigi ja patsientide ootused, milline aga arstide ja õdede nägemus.

Avasessiooni juhatab TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet, teatab Tartu ülikool.

Tagid:
kõrgharidus, tervis, õde, meditsiin, Eesti Õdede Liit, Anneli Kannus, Eesti

Peamised teemad

 • Sabantui Tallinnas

  Tallinnas Tornide väljakul kogunes sadu pealinna elanikke ja külalisi, lauljaid-tantsijaid ja diplomaate, et tähistada 4. üleeuroopalist folkloorifestivali Sabantuy.

  23
 • Kallis lõbu: palju maksab Venemaa heidutus, illustreeriv foto

  European Reassurance Initiative rahastamine näeb ette "USA vägede edasise suurendamise" ja "Venemaa agressiooni heidutuse" Euroopas. Nii kulutatakse 800 miljonit dollarit "kaitserajatiste ehitustöödele, allveelaevatõrjerelvadele ja muudele kiireloomulistele prioriteetidele, mis heidutavad Venemaad". Balti riikidele on see hea uudis.

  34
 • Eesti lapsed

  Eesti konservatiivid näevad võõrtööliste arvukuse kasvus ohtu Eesti riigile, mistõttu eestlaste osakaal elanikkonnas väheneb. Vähemusrahvuste Esindajate Koja juht Rafik Grigorjan kommenteeris neid EKRE kartusi Sputnik Eestile.

  41