02:30 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Illustreeriv foto

Igapäevane klaas veini suurendab vähiteket

© Pixabay
Tervishoid
lühendatud link
31 0 0

Uuringud on tõestanud, et alkoholi tarvitamine ja vähki haigestumine on tihedalt omavahel seotud

TALLINN, 11. veebrual — Sputnik. Maailma Terviseorganisatsiooni spetsialisti Carina Ferreira Borgese sõnul on üha enam erinevatest uuringutest selgunud, et alkohol tekitab erinevaid probleeme ja traumasid, lisaks sellele ka mitmeid enneaegseid surmasid.

"Alkoholi tarbimine on olnud maailma mastaabis kahjuks esirinnas Euroopas ja seda alates aastast 1990," selgitas Borges.

Viroteraapia keskus.
© Фото : Евгений Лешковский

Aastaks 2015 oli Borgese sõnul alkoholi tarbimine inimese kohta aga tõusnud 10.2 liitrini aastas.

Professor Evgenya A. Koshkina sõnul on Venemaa uuringud tõestanud, et ühtekokku miljonit inimest ravitakse alkoholismist ja Venemaa terviseameti andmetel on pea 500 000 inimest narkoprobleemidega ravil. Naiste alkoholitarvitamine on kasvanud võrreldes meestega.

Naised võtavad meeste ebatervisliku elustiili üle

Sama trendi nähakse Koshkina sõnul ka tubaka tarvitamise osas, ka seal on naiste tarvitamise trendi tõusu näha.

Tagid:
alkohool, vähk

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87