23:32 18. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Illustreeriv foto

Igapäevane klaas veini suurendab vähiteket

© Pixabay
Tervishoid
lühendatud link
28 0 0

Uuringud on tõestanud, et alkoholi tarvitamine ja vähki haigestumine on tihedalt omavahel seotud

TALLINN, 11. veebrual — Sputnik. Maailma Terviseorganisatsiooni spetsialisti Carina Ferreira Borgese sõnul on üha enam erinevatest uuringutest selgunud, et alkohol tekitab erinevaid probleeme ja traumasid, lisaks sellele ka mitmeid enneaegseid surmasid.

"Alkoholi tarbimine on olnud maailma mastaabis kahjuks esirinnas Euroopas ja seda alates aastast 1990," selgitas Borges.

Viroteraapia keskus.
© Фото: Евгений Лешковский

Aastaks 2015 oli Borgese sõnul alkoholi tarbimine inimese kohta aga tõusnud 10.2 liitrini aastas.

Professor Evgenya A. Koshkina sõnul on Venemaa uuringud tõestanud, et ühtekokku miljonit inimest ravitakse alkoholismist ja Venemaa terviseameti andmetel on pea 500 000 inimest narkoprobleemidega ravil. Naiste alkoholitarvitamine on kasvanud võrreldes meestega.

Naised võtavad meeste ebatervisliku elustiili üle

Sama trendi nähakse Koshkina sõnul ka tubaka tarvitamise osas, ka seal on naiste tarvitamise trendi tõusu näha.

Tagid:
alkohool, vähk

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.

  52
 • Lähipäevil tuleb kohati 22 kraadi külma. Illustreeriv foto

  Viimastel päevadel valitsenud pakaseline ilm saab jätku ka uuel nädalal, kui kohati võib õhutemperatuur langeda koguni 22 miinuskraadini.

  34
 • Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke

  Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.

  41