23:54 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Illustreeriv foto

Tele2 kogus diabeedihaigete laste tarvis 8000 eurot

© Sputnik / Виталий Аньков
Tervishoid
lühendatud link
10 0 0

Telekommunikatsiooniettevõte Tele2 kogus vanade mobiilidega diabeedihaigete laste toetuseks 8000 eurot ja jätkab Tartu Ülikooli (TÜ) Kliinikumi Lastefondi toetamist

TALLINN, 12. veebruar — Sputnik. Eelmise aasta lõpus kutsus ettevõte tagastama vana telefon ja annetada selle eest saadud raha TÜ Kliinikumi Lastefondile diabeedihaigete laste toetamiseks, teatas fond BNS-ile, edastab portaal Pealinn. Ettevõte lisas igale annetusele omalt poolt juurde sama suure summa ning täiendavalt jõulukingituste raha.

Firma müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul sai annetuste kogumise üleskutse palju positiivset vastukaja.

"Rõõm on näha, kuidas inimesed algatusega kaasa tulevad. Nii mõnigi klient oli kogunud mitukümmend telefoni ja tuli meie esindusse eesmärgiga heategu teha," sõnas Seema.

Ta lisas, et ettevõte jätkab lastefondi toetamist edasi EV100 raames püsiprojektiga, kus annetab iga müüdud lisaseadme pealt kümme senti fondile.

Head inimesed annetasid raskelt haigetele lastele ligi 133 000 eurot>>

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar avaldas heameelt, et firma jätkab diabeedihaigetele lastele vajalike uue versiooni insuliinipumpade soetamise toetamist.

"Nimelt soovitavad raviarstid osadele diabeedihaigetele lastele erakorraliste tingimuste puhul kõige uuemat pumpa ja transmitterit, mida haigekassa ei kompenseeri ja mille maksumus on ligi 3500 eurot," sõnas Saar.

Ta tõi välja, et uusimate ja täiuslikemate insuliinipumpade soetamist toetatakse neil diabeedihaigetel lastel, kelle peres on rohkem kui ühel lapsel 1. tüübi diabeedi diagnoos, rohkem kui ühel inimesel 1. tüübi diabeedi diagnoos, kelle eest vastutab üks lapse vanematest või üks lapsevanem töövõimetu ja töötu.

"Jõulutunnel" on kogunud enneaegsete vastsündinute heaks üle 200 000 euro>>

Et lapsed, kes vajavad toimetulekuks just kõige uuemaid pumpasid, need endale saaksid, kompenseerib lastefond seadme maksumusest 2050 eurot. Ülejäänud osa aitab katta laste ja noorte diabeediühing ja kümme protsenti pumba maksumusest on pere omaosalus.

Tagid:
diabeedihaige, TÜ Kliinikum, Tele2, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  41
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9