05:08 23. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Lääne-Tallinna keskhaigla palub patsiente ajutiselt mitte külastada, illustreeriv foto

Lääne-Tallinna keskhaigla keelas haigete külastamise

© Sputnik / Владимир Вяткин
Tervishoid
lühendatud link
36 0 0

Seoses märgatava haigestumise tõusuga grippi ja ülemiste hingamisteede viirushaigustesse palub Lääne-Tallinna Keskhaigla alates esmaspäevast mitte külastada patsiente hooldusravikliinikus (Õismäe tee 179).

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Ajutine külastuskeeld on kehtestatud selleks, et hoida ära viiruste võimalik levik haigla üksuses, kus on kõige enam riskirühma kuuluvaid inimesi. Patsientide külastamine on taas lubatud, kui gripi kõrghooaeg taandub. Sellest antakse jooksvalt teada, seisab haigla kodulehel.

Terviseamet: gripi kõrghooaeg on käes >>

Hooldusravikliinikus viibivatele patsientidele on lubatud tuua pakke, mille saab jätta administraatori kätte. Pakke võetakse vastu tavapärastel külastusaja tundidel E-R 15.00-18.30 ning L-P ja riiklikel pühadel kell 10.00-18.30.

Arstide poole pöördus 5829 haigestunut
© Sputnik / Александр Кондратюк

Teistes Lääne-Tallinna Keskhaigla raviüksustes on külastamine hetkel lubatud, kuid haigla paneb inimestele südamele, et haiglas viibivaid lähedasi võib külastada üksnes siis, kui ollakse terve. Haigusnähtude esinemise korral palutakse külastamisest loobuda.

Hooajal on gripi tõttu surnud 15 inimest vanuses 60 — 89 eluaastat. Neist 13 kuulusid riskirühmadesse nii vanuse kui ka raskete krooniliste haiguste tõttu, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti Terviseameti teadet eelmisel nädalal.

Terviseameti mürgistuste infoliinile 16 662 on hakanud sagenema kõned, kus probleemiks on külmetusravimitega seotud mürgistusjuhud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kuu alguses.

Haigekassa eelarve on 150 miljoni euro võrra suurem kui eelmisel aastal >>

Kui tavaliselt on vanematel meeles ravimid lapse käeulatusest eemal hoida, siis olukorras kus laps on haige või on peres mitu haiget last, tulevad ka rohud kapist välja lastele lähemale. Vahel jäävad lapse käeulatusse ka lapsevanema enda rohud.

"Isegi kui enesetunne on halb ja tead, et varsti on jälle vaja sama rohupudeli järele haarata, siis jäta meelde, et lapsed on kiired märkama ripakile jäetud asju, ka siis kui nad on haiged," tuletavad meelde mürgistuste infoliini kogenud nõustajad.

Kehatemperatuurimõõtjad vajavad aeg-ajalt kontrolli >>

Nõuandetelefon 1220 aitab hinnata mure tõsidust ja annab tegutsemisjuhised esmaseks abiks, lihtsamate olukordade puhul ka koduseks raviks. Samuti aitab nõustaja otsustada, kas peaks pöörduma perearsti vastuvõtule või haigla valvetuppa. Kriitilistel puhkudel suunatakse kõne kohe edasi kiirabisse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
tervis, külastamiskeeld, karantiin, gripp, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tallinn, Eesti

Peamised teemad