07:11 03. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0906
  • RUB85.8405
Tervishoid
lühendatud link
8201

Märtsikuu on tulnud rohke päikesega, teeb kohe tuju heaks. Kõikidel siiski mitte.

TALLINN, 15. märts — Sputnik. Vaimse tervise portaal veab märtsikuus depressiooni kampaaniat "Must lumi", teatab blogi Sinutervelaps. Kampaania eesmärk on teadvustada depressiooni kui haigust, mida on võimalik ennetada ja ravida.

Kuna depressiooni all kannatab Eestis 5-6 inimest sajast ja paljud neist on diagnoosimata, kutsutakse osalema depressiooni sümptomite testimises. Testimine on anonüümne, iga inimene saab enda tulemuste kohta personaalse tagasiside koos soovitustega vaimse tervise tugevdamiseks.

Mullu kaotas Eesti suitsiidide läbi 183 elu>>

Õige abita jäänud depressiooni mõju meie ühiskonnas on laiem kui arvata oskame. Depressioon ei puudata ainult selle põdejat, vaid ka tema pereliikmeid, kolleege ja sõpru. Haigus tapab igal aastal Eestis rohkem inimesi kui hukkub liiklusõnnetustes – depressioon on suitsiidi suurim riskifaktor.

Depressiooni kogemus võib igal inimesel olla erinev. Depressioon on väga mitmepalgeline haigus ning sel puudub üks ja kindel sümptom, kuid on teatud kindlad sümptomid, mis depressiooni korral esinevad. Sümptomid peavad olema kestnud kahe nädala vältel, ühekordne kogemine ei ole depressioon. Depressiooni sümptomid väljenduvad käitumises, mõtlemises, tunnetes ja keha füüsilistes reaktsioonides.

Baltimaade inimesed kalduvad enesetappudele>>

Depressiooni võib kirjeldada kui "olen täiesti masendunud ja tühi" ning "kõik on lootusetu".

 

Tagid:
depressioon, tervis, Eesti

Peamised teemad