07:23 02. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Tervishoid
lühendatud link
31 0 0

Tänavu alustatakse AS Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) Magdaleena tervisekeskuse projekteerimistöödega, mille projekti kogumaksumus on ligi 4,6 miljonit eurot.

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on linna eesmärk parandada arstiabi kättesaadavust ja kvaliteeti ning laiendada tervishoiuteenuste valikut, teatas Tallinna linnavalitsus. 

Algas tervisekeskuste investeeringutaotluste vastuvõtt >>

"Magdaleena esmatasandi tervisekeskuse loomine on piirkonnale oluline, sest teenuste koondamisel saavutatakse suurem kuluefektiivsus ning esmatasandi tervishoiuteenused muutuvad senisest kättesaadavamaks," selgitas Mölder.

Mustamäe Tervisekeskuse pidulik ava- ja tänuüritus
© Sputnik / Денис Пастухов

AS Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse liikme, finantsjuhi Kersti Reinsalu sõnul hakkab tervisekeskus asuma ITK Magdaleena üksuses, laieneb oluliselt ambulatoorne taastusravi osa ning seal hakkavad toimuma ka ämmaemanda vastuvõtud.

"Kokku tuleb sinna 13 perearstipraksist ning tingimused paranevad nii perearstidel kui patsientidel," ütles Reinsalu.

Abilinnapea sõnul alustatakse sel aastal ka Kopli tervisekeskuse projekteerimistöödega ning linna soov on rajada sellised tervisekeskused igasse linnaossa.

"Selle aasta alguses avasime uue ja kaasaegse tervisekeskuse Mustamäel, mis on hästi tööle hakanud ning nii patsientide kui ka töötajate tagasiside on olnud positiivne. Tallinna arstid on väga heal tasemel ning usun, et tänu pere- ja eriarstide tihedale koostööle saavad patsiendid parimat arstiabi," lisas Mölder.

Tervisekeskuste tarbeks taotleti kokku 58,4 miljonit eurot toetust >>

Magdaleena tervisekeskuse renoveerimistöödega planeeritakse alustada 2019. aasta lõpus ning keskus peaks valmima 2021. aasta esimeses pooles. Projekti kogumaksumus on 4 586 670 eurot, millest suurim on riigipoolne toetus 1 661 000 eurot.

9. aprillist hakati võtma vastu taotlusi tervisekeskuste rajamiseks seni katmata piirkondlikesse tõmbekeskustesse. Samuti on võimalik taotleda juba varem määratud toetussummade suurendamist esimeses voorus toetust saanud projektidele,vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti viitega sotsiaalministeeriumile.

Lisaks toetatakse maakondliku tervisekeskuse rajamist Viljandisse.

Tervishoid on valitsuse üks olulisemaid prioriteete, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Esimese taotlusvooruga sai suur osa Eestist tervisekeskuste projektidega kaetud. Planeeritud 35 keskuse asemel sai toetuse keskuse rajamiseks 55 keskust ning esimesed neist on tänaseks juba ka valminud," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Taotluste esitamine kestab 9. aprillist kuni 23. juulini 2018.

Mullu Rahandusministeeriumilt taotlesid kohalikud omavalitsused, haiglad ja ettevõtted toetust 56 esmatasandi tervisekeskuse ehitamiseks või rekonstrueerimiseks kogusummas 58,4 miljonit eurot, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu märtsis.

Tallinna Mustamäe tervisekeskus hakkab patsiente vastu võtma >>

16. jaanuaril toimus Tallinna Mustamäe tervisekeskuse (Ehitajate tee 27) pidulik ava- ja tänuüritus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv Mustamäe tervisekeskus avas patsientidele uksed 1. veebruaril 2018.

Tagid:
meditsiin, ühiskond, tervishoid, tervis, Magdaleena tervisekeskus, Ida-Tallinna Keskhaigla, ITK, Kersti Reinsalu, Tõnis Mölder, kesklinn, Eesti, Tallinn

Peamised teemad