04:38 27. Mai 2018
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Illustreeriv foto

Rinnavähi sõeluuringul sihtrühm laianes

© Fotolia / Photographee.eu
Tervishoid
lühendatud link
10 0 0

Maikuu on rahvusvaheline rinnavähikuu, mille raames tuletab Haigekassa meelde, et varakult avastatud rinnavähk on ravitav ning parim võimalus rinnavähi varajaseks avastamiseks on minna sõeluuringule.

TALLINN, 9. mai — Sputnik. 2018. aastal on rinnavähi sõeluuringule kutsutud 1949, 1950, 1956, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966 ja 1968 aastal sündinud ravikindlustatud naised, teatab Haigekassa.

Rinnavähi sõeluuringu eesmärgiks on avastada rinnavähk võimalikult varases staadiumis ning vähendada sel viisil kurnavat ja kulukat ravi ning haigusesse suremust.

Miks on vajalik osaleda rinnavähi sõeluuringus?

Kümnendik rinnavähijuhtudest avastatakse sõeluuringu käigus>>

Vähk areneb organismis pika aja jooksul ja ei anna esimestes staadiumites tihti endast kuidagi väliselt märku.

Käesolevast aastast uuenes hambaravi teenuste loetelu
© Sputnik / Кирилл Брага

Rinnavähki on uuringuga võimalik avastada enne, kui kasvaja on endast märku andnud ja organismis levima hakanud.

Sõeluuringul osalemine tähendab, et naisele tehakse rinnanäärme radioloogiline uuring ehk mammograafia. See on lühike ja enamjaolt valutu protseduur.

2015. aastal diagnoositi Eestis 8662 vähi esmasjuhtu>>

Kõigi ravikindlustatud naiste uuringu eest tasub haigekassa.

Rinnavähi varajane avastamine on ülioluline, kuna võimaldab alustada ravi õigeaegselt. Varakult avastatud rinnavähk on paremini ravitav.

Enamasti pöördutakse arsti juurde rinnavähi kahtlusega siis, kui on tekkinud mingid kaebused või sümptomid, näiteks rinnas avastatakse n-ö tükk. Lisaks sellele tasub olla tähelepanelik ka teiste ohumärkide suhtes, nagu muutunud rinnakuju, laikude teke või kaenlaaluste lümfisõlmede suurenemine. Selliste märkide puhul tuleb kindlasti arsti poole pöörduda.

Rohkem infot rinnavähi varajasest avastamisest ja uuringule minemise võimalustest leiab infot SIIT.

Tagid:
rinnavähk, vähk, sõeluuring, haigekassa

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  19
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  53
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  12